A bitcoin-ellenző Paul pálfordulása: a kriptopénzekkel megelőzhető a recesszió
180 fokos fordulat: Ron Paul, visszavonult amerikai képviselő, aki korábban lelkesen kritizálta a kriptovalutákat, most adómentességet kér mindegyiknek. És hogy miért? Egyszerű: hogy elkerüljünk a következő gazdasági válságot.
Ron Paul, aki egyébként az egyik jelenlegi szenátor, Rand Paul édesapja, a javaslatát egy blogposztban osztotta meg, aminek a „Trumpnak igaza van, a Fed megőrült” címet adta, és amiben hosszasan szidja az az amerikai központi bankot, a Fedet.
Posztjában ezt írta: „Valószínű, hogy a következő Fed által létrehozott recesszió inkább hamarabb jön el, mint később. Ez pedig az a katasztrófa lehet, amely a fiat pénzek végét fogja jelenteni számunkra.”
Ennek elkerülésére Paul csak egy megoldást lát: engedni, hogy az emberek alternatív valutákat használjanak, és hogy „mentességet adjanak minden nemesfém és kriptovaluta tranzakciónak a különböző adókkal szemben”.
A Fed manipulál, a jólét csak egy illúzió
Paul blogposztjában kitért arra is, hogy a központi bank folyamatosan növeli és csökkenti a pénzalapot, hogy a kamatláb változtatásával kontroll alatt tartsa a gazdaságot.
„Ez azonban”, írja Paul, „csak a jólét illúzióját kelti. A valóság végül úgyis átveszi az irányítást a Fed fantáziavilágától, és amikor ez megtörténik, elkerülhetetlen lesz a recesszió, vagy ami még rosszabb, a Fed egy újabb fellendülés-visszaesés korszakot indít el.”
Ron Paul egy libertárian, aki nem hisz abban, hogy a szabad piacba a kormánynak bele kéne avatkoznia. Ez a gondolat sokakkal rezonál a kriptovaluta világban is, akik a kriptó decentralizált és szabályozatlan világát preferálják.
Paul, aki egyébként eddig gyakran kritizálta Trumpot, most egy dologban mégis egyetértett vele, hiszen mindketten hevesen kritizálják a Fedet.
Paul, hűen önmagához, azt is mondta, hogy a Fedet teljesen el kéne törölni az egész társadalom érdekében.
Ron Paul viszonylag hirtelen változtatott egyébként álláspontján, hiszen tavaly decemberben még teljesen szkeptikus volt a kriptovalutákkal szemben, és kifejezetten meglepett volt, amikor egy Twitteres felmérése azt mutatta, hogy követőinek nagy része sokkal inkább bitcoinba fektetne be, mint aranyba.
A wealthy person wants to gift you $10,000. You get to choose in which form you’ll take the gift. But there’s a catch: You must keep the gift in the form that you choose, and you can’t touch it for 10 years.
In which form would you take the gift?
— Ron Paul (@RonPaul) 2017. december 5.
Akkor még Paul így nyilatkozott: „A bitcoin nagyon izgalmas, azonban a befektetőknek nincs hosszú távú elképzelése. Mi lesz 10 év múlva? Senki sem tudja, míg az aranyról elég pontos elképzeléseink vannak.”
Paul azóta persze változtatott az álláspontján, most úgy gondolja, hogy a bitcoin és egy aranyalapú valuta képes lenne egymás mellett létezni egy szabad társadalomban.
Ron Paul fia, Rand Paul, 2016-os elnöki kampányának idején már fogadott el bitcoin támogatást is. És bár elvesztette a kampányt, de ezzel legalább történelmet írt, ugyanis ő volt az első amerikai elnökjelölt, aki bitcoint is gyűjtött kampányához.