Az egyik félvezető-gyártó bitcoint fogad el fizetési módként

A Nano Labs, amely integrált áramkörök tervezésével foglalkozik, bejelentette, hogy a Coinbase-en keresztül mostantól elfogad bitcoint, ezzel növelve a tranzakciók rugalmasságát és integrálva a kriptovalutákat üzleti stratégiájába.

A Nano Labs bitcoint fogad el: Kína nyit a kriptovaluták felé?

A sajtóközlemény szerint a vállalat stratégiája illeszkedik a kriptovaluták növekvő integrációjához a technológiai szektorban. Céljuk, hogy a megnövekedett digitális fizetési igények kielégítése révén nagyobb rugalmasságot nyújtsanak ügyfeleiknek, miközben csökkentik a hagyományos banki átutalások késéseit és díjait.

A kriptovaluta-bányászati chipjeiről ismert Nano Labs kiemelte, hogy a bitcoin fizetési opció egy „proaktív hozzáállást” tükröz az egyre inkább digitális gazdaságban. „A kriptovaluták elterjedésével, különösen azok körében, akik biztonságosabb és hatékonyabb határokon átnyúló tranzakciókat keresnek, a vállalat bitcoin-fizetési lehetősége tükrözi ezt az előrelátó hozzáállást” – áll a sajtóközleményben.

Ez az új fizetési lehetőség lehetőséget nyújt a Nano Labs számára, hogy olyan ügyfeleket és partnereket vonzzon, akik nyitottak a progresszív pénzügyi megoldások iránt.

A Nasdaq adatai szerint a bejelentést követően a Nano Labs részvényeinek árfolyama 5,6%-kal emelkedett, elérve a 3,40 dollárt a nyitás előtti kereskedés során.

A Nano Labs a digitalizáció útján: a bitcoin a következő lépés a technológiai innovációban?

Kong Jianping és Sun Qifeng 2019-ben alapította a Nano Labs-t, amely 2022 júliusában lépett a tőzsdére, és 20 millió dollárt gyűjtött egy amerikai IPO keretében. A PitchBook adatai szerint a cég integrált áramköri tervezésre szakosodott, ideértve olyan termékeket, mint a Cuckoo 1.0 és a Darkbird 1.0. bevételeinek legnagyobb része Kínából származik.

Bár a cég hivatalosan nem közölte, hogy bitcoint tartalékként tartana, ez a lépés egyértelmű jelzést ad a digitális eszközök iránti növekvő érdeklődéséről.

Mindeközben Louisiana állam feldolgozta első hivatalos kriptovalutás fizetését. Szeptember 19-én John Fleming államkincstárnok bejelentette, hogy az állampolgárok Bitcoinnal, a Bitcoin Lightning Network segítségével vagy USD Coin-nal (USDC) fizethetnek.

Az első kriptovalutás tranzakció – egy 50 dolláros bírság kifizetése a Vad- és Halászati Hivatal számára a Lightning Network-ön keresztül – Louisiana első hivatalos lépése a digitális fizetések világába.

Kína hivatalos álláspontja a bitcoin és más kriptovaluták tekintetében szigorú és korlátozó. 2021 szeptemberében a kínai kormány minden kriptovaluta tranzakciót illegálisnak nyilvánított, gyakorlatilag betiltva a digitális valutákat, például a bitcoint.

Ennek ellenére egyes kínai vállalatok, különösen a technológiai szektorban, továbbra is érdeklődést mutatnak a kriptovaluták iránt. Fontos megjegyezni, hogy a kínai kormány saját digitális valutát, a digitális jüant fejleszti, amelyet állami ellenőrzés alatt tartanak. Ez a projekt a kriptovaluták technológiáját használja, de központi irányítás alatt áll, szemben a decentralizált kriptovalutákkal, mint a bitcoin.

A hivatalos tiltások és szigorú szabályozások ellenére egyes kínai cégek mégis kockázatot vállalnak a kriptovaluták irányába. Ez jól mutatja, hogy a piaci igények és a digitális innovációk ereje sokszor a szabályozásokkal szemben is utat tör magának.