Decentralizált tudományba fektetett a Binance Labs

A Binance Labs, a kriptotőzsde kockázati tőke részlege első alkalommal fektetett be a még nagyon újnak számító, úgynevezett decentralizált tudományba (DeSci).

A BIO Protocolba történő befektetéssel a Binance Labs egy teljesen új területre lépett, hiszen ez az első alkalom, hogy a vállalat egy DeSci-projektbe invesztál.

A projekt szerint a BIO Protocol célja a biotechnológiai decentralizált autonóm szervezetek (BioDAO-k) hálózatának támogatása, ezek ugyanis közösségeket hoznak létre az olyan új gyógyszerek és terápiák finanszírozására és fejlesztésére, amelyek például a rák gyógyításában is nagyon hatékonyak lehetnek.

A Binance Labs egyébként egy több mint 250 projektből álló portfólióval rendelkezik. Projektjei főként a decentralizált pénzügyek fejlesztésével kapcsolatosak, de néhányuk játékokon, illetve mesterséges intelligencián alapul.

Azt, hogy a BIO Protocol esetében mekkora méretű befektetésről van szó, egyelőre nem hozták nyilvánosságra.

Mennyire terjedhetnek el a DAO-k a gyógyszeriparban?

A BIO Protocol jelenleg egy nyolc BioDAO-ból álló hálózattal rendelkezik. Érdemes megjegyezni, hogy a projekt alapítója, Paul Kohlhaas a Molecule platform társalapítójaként bevezette a szellemi tulajdonra vonatkozó, nem helyettesíthető tokeneket, azaz IP-NFT-ket. A BIO Protocol támogatja az IP-NFT-k értékesítését.

A hosszú életre összpontosító VitaDAO, a BIO Protocol által támogatott egyik legnagyobb projekt 2021-ben jött létre, 2023 februárjában pedig 4,1 millió dolláros támogatást kapott a Pfizer gyógyszeripari vállalattól, ami jól mutatja, hogy a decentralizált szervezeteknek a gyógyszeriparban is van jövője.

BIO Protocol decentralizált tudomány

A BIO Protocol által támogatott BioDAO-k

A BIO Protocol egyébként a közeljövőben olyan projektek támogatását tervezi, amelyek a long-COVID szindróma és a ritka betegségek gyógymódjának megtalálására, valamint a kvantumbiológiai jelenségek megfigyelésére szolgáló kvantummikroszkópok fejlesztésére törekednek.