A Telekom beszáll a Bitcoin-bányászatba

A Deutsche Telekom leányvállalata, az MMS a Bankhaus Metzlerrel együttműködve kísérleti projektet indít egy Bitcoin-bányászati infrastruktúra működtetésére felesleges energia felhasználásával. Erről friss poszt jelent meg a vállalat honlapján. A bányászatot megújuló energiaforrásokból származó olyan villamos energiával kívánják működtetni. Amely egyébként a hálózati betáplálási lehetőségek elégtelensége és/vagy a tárolási lehetőségek hiánya miatt felhasználatlanul maradna. A kísérleti projekt célja, hogy valódi használati adatokkal és meglátásokkal szolgáljon későbbi projektek tervezéséhez. A megújuló energiaforrásokból származó villamosenergia termelésének növekedésével az energiahálózat stabilizálásának igénye is megnő. Mivel a termelési csúcsok az időjárás függvényében rendszertelenül jelentkeznek.

A Telekom egy valós problémára kíván megoldást találni a Bitcoin-bányászattal

Különösen a fotovoltaikus és a szélenergia révén egyre nagyobb mennyiségű többletenergia keletkezik. Ezt a többletenergiát a Bitcoin-bányászat révén más országokban (többek között az USA-ban és Finnországban) már sikeresen hasznosítják. A kísérleti projekt célja az eljárás validálása Németországban is. A napelemek elterjedésének megugrása miatt az energiaelőállítás vonatkozásában Magyarországon is komoly termelési ingadozások vannak. A rugalmas terhelésnek köszönhetően viszont a Bitcoin-bányászok a jövőben fontos szerepet játszhatnak az energiahálózat keresletének és kínálatának kiegyenlítésében. A hosszú távú cél az, hogy a kísérleti projektből nyert adatok felhasználásával hozzájáruljanak az energiahálózat stabilizálásához a hálózatot megterhelő energiaingadozások idején. Emellett a szélenergia-termelők vagy a fotovoltaikus erőművek üzemeltetői is profitálhatnának ebből a technológiából. Mivel ők gyakran szembesülnek a pluszteljesítmény nem elégséges felhasználásának problémájával.

A kísérleti projekt Bitcoin-bányászgépeinek üzemeltetését a drezdai Metis Solutions GmbH végzi. A bányászgépeknek helyt adó konténerek a Riva GmbH Engineering, egy fém- és üveghomlokzatokat gyártó cég backnangi telephelyén találhatók. A vállalat saját fotovoltaikus rendszerből származó áramtermeléssel rendelkezik. A Telekom MMS a web3 infrastruktúrával kapcsolatos többéves tapasztalatának köszönhetően gondoskodik a készülékek üzemeltetéséről. A Bankhaus Metzlerrel együtt fognak tesztelni és eredményeket értékelni. A Bankhaus Metzler a kísérleti projekt révén a digitális eszközökkel nyújtott pénzügyi szolgáltatások további lehetőségeit tárja fel. Ahogy Oliver Nyderle, Deutsche Telekom MMS digitális bizalom és Web3 infrastruktúra részlegének vezetője elmondta, a többletenergiát a Bitcoin-bányászok segítségével digitális értékké lehet alakítani. Mint egyfajta digitális monetáris fotoszintézis. Hendrik König, a Bankhaus Metzler digitális eszközökkel foglalkozó irodájának vezetője szerint a projekttel az is cél, hogy tovább fejlesszék a blokklánc technológia lehetőségeit Németországban. A Telekom nem teljesen újonc azért az ilyen projektekben. 2020 óta a Telekom MMS infrastruktúrát biztosít különböző decentralizált protokollok számára a Web3 szektorban, többek között a Chainlink, a Fetch.ai és a Polygon számára. A cég 2023 óta Bitcoin-node-ot is üzemeltet.

Minotaurus (MTAUR) – A Kihagyhatatlan Előértékesítés!

  • Akár 70% Kedvezmény a Tokenvásárlás Után
  • Ajánlói Program és Ösztönző Juttatások
  • 100 000 USDT Nyereményjáték: Kiemelkedő Nyerési Esély
  • In-Game Hasznosság a 14.78 Mrd. USD Alkalmi Játék Piacon
  • A SolidProof és a Coinsult Által Auditált Okosszerződés

Érdekel

Értékelés

logo