A török befektetők inkább a kriptót választják az ingatlanok és a részvények helyett

A Paribu kriptotőzsde felmérése szerint a törökországi befektetők egy része már a kriptovalutákat részesíti előnyben a hagyományos befektetési lehetőségekkel, például az ingatlanokkal és a részvényekkel szemben.

A kriptovaluta felülmúlta az ingatlan- és részvénybefektetéseket

Az évente elvégzett „2024 Cryptocurrency Awareness and Perception Survey” felmérés célja a törökországi kriptoökoszisztéma fejlődésének vizsgálata. A felmérés keretein belül 2000 interjút végeztek kriptopénzeket ismerő személyekkel, valamint 541 interjút aktívan kereskedőkkel.

Az eredmények megdöbbentőek: 2024-re Törökországban a kriptovaluta lett a harmadik legkedveltebb befektetési eszköz a befektetők körében, az arany és a devizák után.

A résztvevők 56%-a továbbra is az aranyat tekinti elsődleges megtakarítási vagy befektetési eszköznek. A második helyen a devizák állnak, de tavalyhoz képest 6%-ot vesztettek a preferenciából. Ezután a kriptovaluták következnek: tavaly és idén is 29% választotta a digitális eszközöket.

A válaszadók legkedveltebb befektetési és megtakarítási eszközei

Érdekes adat, hogy egy év alatt az arany választása majdnem 10%-kal emelkedett, míg az ingatlanok népszerűsége csökkent. Így a kriptovaluták, bár népszerűségük nem változott, felkerülhettek a harmadik helyre.

Ahogy arról mi is beszámoltunk, Törökországban a kriptocégek az új szabályozások ellenére is komoly érdeklődést mutatnak. Az országban magas a kriptoelfogadás, és már 47 cég mutatott komoly érdeklődést, köztük olyan óriások, mint a Binance és az OKX TR.

Az idei felmérés eredménye szerint a válaszadók közel 99%-a hallott már a kriptovalutákról. Ez a szám 2020-ban csupán 16% volt, 2021-ben pedig 70%. Bár sok török befektető ismeri a kriptovalutákat, a legtöbbjük nem ismeri a blokklánc-technológiát. A válaszadók 72%-a nyilatkozott úgy, hogy nem ismeri a blokkláncot.

Nergis Nurcan Karababa, a Paribu kutatási tartalommenedzsere kifejtette, míg a kriptót befektetési eszköznek tekintik, a blokkláncot gyakran komplex, mögöttes infrastruktúrának gondolják, nem pedig hozzáférhető terméknek.

Kapcsolódó: