1,2 millió dollárt keresett egy mémcoinnal, aztán elvesztette szerencséjét
Egy kereskedő 80 ezer dollárból 1,2 millió dollárt csinált azzal, hogy egy újonnan bevezetett AURA nevű mémcoinba fektetett. A mémcoin-piac visszaesése miatt azonban rövid időn belül elvesztette szerencséjét.
Az AURA egy Tiktok által inspirált mémcoin, amely a közösségi platformnak köszönhetően rendkívüli népszerűségre tett szert. Az XCkM néven ismert kereskedő kiválóan időzítette befektetését, hiszen a coin értéke a bevezetését követően kilőtt, és piaci kapitalizációja egy időre meghaladta a 75 millió dollárt. Befektetése a csúcsponton 1,22 millió dollárt ért, ahogyan azonban a mém körüli hájp elkezdett csökkenni, az érme értéke is gyorsan zuhanni kezdett. S mivel nem realizálta időben nyereségét, a befektetésének értéke végül 91 ezer dollárra csökkent. Bár a gyors profitja jelentős részét elvesztette, sikerült megtartani eredeti befektetését, és kis nyereséggel, 80 ezerről 91 ezer dollárra zárni az ügyletet.
Megéri még mémcoinba fektetni?
Az ilyen típusú korai befektetések gyakran rendkívüli nyereséget hozhatnak, azonban a mémcoinok piacát könyörtelenül alakítják a rövid távú trendek és a piaci hangulat ingadozása. A szóban forgó incidens is jól példázza a mémcoin szektor kiszámíthatatlanságát, és rámutat arra, hogy a nyereségek mellett a veszteségek is derült égből villámcsapásként érkezhetnek.
A közösségi események, hírességek és egyéb megbotránkoztató és vicces jelenetekből született mémcoinok 2021-ben robbantak be a köztudatba. Mára több tízmilliárd dolláros piaci részesedéssel rendelkeznek a kriptovaluta-piacon. Egy új kutatás szerint azonban sikertelenségi arányuk 97%, s az adatok azt mutatják, hogy a projektek többsége az egy éves kort sem élik meg.
Kapcsolódó: Megdöbbentő számú mémcoin-projekt ment tönkre 2024-ben
Nemrég számoltunk be arról, hogy egy kriptovaluta-befektető több mint egymillió dollárt vesztett egyetlen óra leforgása alatt, miután bevásárolt az MBAPPE mémcoinból. De a piac volatilitását példázza az is, hogy egyetlen esemény rövid idő alatt hatalmas ármozgásokat tud előidézni. Ezzel szembesültünk többek között akkor, amikor Vitalik Buterin, az Ethereum társalapítója eladta a 17 milliárdnyi Neiro airdropját, ami szintén nagy hullámokat vetett a szektorban.