A tokenizált kincstári kötvények értéke elérte a 2 milliárd dollárt
Az amerikai kincstári kötvények által fedezett tokenek szektora nemrégiben jelentős mérföldkőhöz érkezett, értéke ugyanis meghaladta a 2 milliárd dollárt. Az ehhez az összeghez hozzájáruló különböző projektek közül kiemelkednek a Blackrock és a Franklin Templeton tokenizált alapjai, amelyek domináns, a nettó érték 44,95%-ának részesedését birtokolják.
Ez a piaci szegmens 2023. január 1. óta több mint 1872%-kal bővült, 104,93 millió dollárról ugrott a jelenlegi szintre. Az rwa.xyz szerint az éllovas helyen a Blackrock USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL) van, amely az archivált adatok alapján jelenleg körülbelül 502,54 millió dolláros piaci kapitalizációval büszkélkedhet.
Elérte a 2 milliárd dolláros mérföldkövet a tokenizált kincstári kötvények szektora
A Franklin Templeton Onchain U.S. Government Money Fund, közismert nevén a BENJI, 427,94 millió dolláros piaci kapitalizációval büszkélkedhet. Szorosan a nyomában az Ondo’s U.S. Dollar Yield projekt áll, amely 384,45 millió dollárral rendelkezik. Ezt követi a Hashnote’s Short Duration Yield Coin 225,64 millió dollárral, majd az Ondo’s Short Term U.S. Government Bond Fund 221,26 millió dollárral. A 2,07 milliárd dolláros összértékből jelentős mennyiséget, körülbelül 1,5 milliárd dollárt az Ethereum blokkláncon bocsátanak ki.
A Stellar 437,6 millió dollár, míg a Solana 60,6 millió dollár részesedéssel rendelkezik. Bár a Blackrock és a Franklin Templeton alapjai vezetnek méretben, az Ondo mindkettőt felülmúlja 605,7 millió dolláros együttes piaci értékével. Földrajzilag az amerikai tokenizált alapok dominálnak 1,65 milliárd dollárral, őket követi a Kajmán-szigetekről származó 225 millió dollár és a Brit Virgin-szigetekről származó 114,05 millió dollár. További kulcsfontosságú joghatóságok közé tartozik Szingapúr, Svájc, Németország és Liechtenstein.
2024-re vetítve a tokenizált amerikai kincstárjegy- és kötvénypiac gyors bővülést mutat, és sok szakértő korlátlan potenciált jósol a tokenizált reáleszközök (RWA – real-world assets) számára. A koncepciót már sikeresen alkalmazták a fiat alapú tokenek és a nemesfémek esetében. Az olyan intézményi nagyágyúk, mint a Blackrock és a Franklin Templeton biztosnak tűnnek abban, hogy a blokklánc alapú kriptoeszközök tartós szerepet vívnak ki maguknak a pénzügyekben, utalva a változatosabb és decentralizáltabb pénzügyi rendszerek irányába történő elmozdulásra.