Német cégeket támadják a hackerek, hatalmas a veszteség
A német cégek közel 267 milliárd dolláros veszteséget könyveltek el tavaly a különböző hackertámadások miatt, derült ki a Bitkom szerdán közzétett felméréséből.
A felmérésben ezer német céget kérdeztek meg. Az eredmények azt mutatják, hogy a vállalatok 90 százaléka több kibertámadásra számít a következő hónapokban. Érdekes azonban, hogy pusztán 37 százalékuk nyilatkozott úgy, hogy rendelkezik vészhelyzeti tervvel arra az esetre, ha biztonsági incidens történne. A cégek IT-költségvetésük 17%-át fordítják digitális biztonságra, szemben a tavalyi 14%-kal.
Ami az utóbbi eseteket illeti, a válaszadók 70 százaléka a szervezett bűnözést tette felelőssé a támadásokért, és 81 százalékuk számolt be adatlopásról, beleértve az ügyféladatok, a hozzáférési adatok és a jelszavak kiszivárgását. A cégek 45%-a szerint legalább egy támadás kínai hackerekhez köthető, míg az orosz eredetű támadások a második helyen állnak, 39%-kal. Németország egyébként májusban visszahívta oroszországi nagykövetét egy egyhetes konzultációra, miután egy kormányzati célpontokat érő hackertámadást állami irányitás alatt álló orosz kibercsoporthoz kapcsoltak.
A Bitkom elnöke, Ralf Wintergerst nyilatkozatában kihangsúlyozta, hogy a német gazdaság helyzete és fenyegetettsége egyre súlyosbodik, ezért a vállalatoknak további védelmi intézkedéseket kell bevezetniük. Már egyébként 2022-ben is írtunk arról, hogy egyre több német céget ér hackertámadás; egy incidens során pedig a teljes német ellátási rendszer is lebénult.
Kongatják a vészharangot, egyre komolyabb a baj
A legutóbbi jelentés szerint 2017 és 2023 között összesen 58 feltételezett kibertámadás érte a cégeket, aminek következtében a csalók évi több száz millió dollárt szereztek meg. Az Egyesült Nemzetek Szervezetének (ENSZ) megdöbbentő felfedezése azt mutatja, hogy Észak-Korea a becslések szerint 3 milliárd dollárra tett szert hacker tevékenységeknek köszönhetően.
Két évvel ezelőtt a kriptodeviza-hackerek miatt elveszett eszközök összértéke is rekordot ért el – mintegy hárommilliárd dollárt tett ki. Azóta a helyzet tovább súlyosbodott: 2024 első félévében a kriptovaluta-hackerek által ellopott eszközök összértéke már meghaladta a 4,5 milliárd dollárt. A rosszindulatú támadók ugyanis egyre fejlettebb taktikákat alkalmaznak a decentralizált appok gyenge pontjainak kihasználására, amelynek célkeresztjébe a DeFi piac is bekerült.
Minotaurus (MTAUR) – A Kihagyhatatlan Előértékesítés!
- Akár 70% Kedvezmény a Tokenvásárlás Után
- Ajánlói Program és Ösztönző Juttatások
- 100 000 USDT Nyereményjáték: Kiemelkedő Nyerési Esély
- In-Game Hasznosság a 14.78 Mrd. USD Alkalmi Játék Piacon
- A SolidProof és a Coinsult Által Auditált Okosszerződés