Kína újra engedélyezheti a Bitcoin és más kriptovaluták használatát?

A kriptoközösségben egyre nagyobb a spekuláció, miszerint Kína újra engedélyezheti a Bitcoin és más kriptovaluták használatát. Az utóbbi időben számos jel és esemény táplálta ezeket a pletykákat, amelyek felélesztette a reményt, hogy a világ egyik legnagyobb gazdasága újra nyitottá válik a digitális valuták iránt.

Justin Sun rejtélyes posztja felkavarta a kriptovilágot

2024. augusztus 18-án Justin Sun, a TRON alapítója egy provokatív bejegyzést tett közzé az X-en (korábban Twitter), amelyben ezt írta: „Kína feloldja a kriptót. Mi lenne a legjobb mém ehhez?”. Ez a kijelentés azonnal felkeltette a kriptoközösség figyelmét, és számos találgatást indított el a piacokon.

Chase, a Solana Virtual Machine (SVM) blockchain Molecule társalapítója tovább fokozta a spekulációkat, amikor válaszolt Sun posztjára. Megjegyezte, hogy Kína valójában már évek óta csendben enyhített a kriptóra vonatkozó korlátozásain, utalva arra, hogy a felhasználók ma is szabadon regisztrálhatnak fiókokat az olyan nagy tőzsdéken, mint például a Binance és a Bybit.

PlusToken és az állami tartalékok mozgása

Egy másik jelentős esemény, amely felkeltette a közösség figyelmét, a PlusToken-hez kapcsolódó tárcákból történt nagyszabású tranzakció volt. Mintegy 450 millió dollár értékű Ethereum (ETH) mozgott a tárcák között, ami arra utalhat, hogy Kína esetleg egy politikai váltásra készül, és ezeket az eszközöket stratégiai tartalékként vagy más kormányzati célokra használhatja fel.

Kína és az újrakezdődő Bitcoin bányászat

A kínai mikroblog platform, a Weibo is tele van pletykákkal, miszerint Kína követheti Oroszország példáját, és fokozatosan újra megnyithatja Bitcoin bányászati iparát. Egyes források szerint a kínai kormány mérlegeli a bányászati engedélyek kiadását, elsősorban állami tulajdonú vállalatok számára.

Trump Bitcoin ambíciói és az USA-Kína rivalizálás új fejezete

A volt amerikai elnök, Donald Trump legutóbbi kijelentései a Bitcoin bányászatról újabb dimenzióval gazdagítják a geopolitikai helyzetet. Trump kifejtette, hogy ha újraválasztják, célja az Egyesült Államok Bitcoin bányászatának erősítése, hogy megelőzze Kínát a szektor esetleges újra dominálásában. Bár Kína hivatalosan betiltotta a Bitcoin bányászatot, a múltban az ország a világ vezető bányászati központja volt, és a tilalom ellenére is jelentős hatással maradt a globális kriptobányászati iparágra. Trump stratégiája az lehet, hogy az Egyesült Államok pozícióját megerősítve felkészüljön arra az eshetőségre, ha Kína ismét aktív szereplővé válik ezen a területen.

„Ha mi nem tesszük meg, Kína fogja átvenni, és Kína fogja irányítani vagy valaki más, de legvalószínűbb, hogy Kína. Kína nagyon előrehaladott ebben a szférában,” mondta Trump.

A kételyek és a valóság

Bár a spekulációk izgalmasak, sokan kételkednek abban, hogy Kína valóban feloldaná a Bitcoinra és az egyéb kriptovalutákra vonatkozó tilalmat. A kínai kormány továbbra is aggódik a Bitcoin környezeti hatásai, a pénzügyi spekulációk lehetősége, és a bűnözői tevékenységek miatt. Az is aggodalomra ad okot, hogy a Bitcoin széles körű elfogadása alááshatja a Kínai Népi Bank digitális jüan kezdeményezését.

Mindazonáltal, ha Kína valóban feloldaná a tiltást, az hatalmas hatással lenne a globális kriptovaluta piacokra. A Chainalysis jelentése szerint Kína 2022 júliusa és 2023 júniusa között 86,4 millió dollár értékben kapott kriptovalutát. Ha a tilalmat feloldanák, ez az illegális tevékenység a hivatalos piacokra terelődhetne át, ami a Bitcoin és más kriptovaluták iránti kereslet növekedését eredményezhetné.

Minotaurus (MTAUR) – A Kihagyhatatlan Előértékesítés!

  • Akár 70% Kedvezmény a Tokenvásárlás Után
  • Ajánlói Program és Ösztönző Juttatások
  • 100 000 USDT Nyereményjáték: Kiemelkedő Nyerési Esély
  • In-Game Hasznosság a 14.78 Mrd. USD Alkalmi Játék Piacon
  • A SolidProof és a Coinsult Által Auditált Okosszerződés

Érdekel

Értékelés

logo