A részvénypiaci pánik közepette leállt az öt legnagyobb kereskedési platform

A kereskedési platformok teljesen lehaltak miközben a részvénypiac az egész világon összeomlott. Nem volt könnyű a hétfői nap a kereskedők számára.

Teljes volt a pánik a részvénypiacon

A potenciális amerikai recesszió miatti pánik hatalmas visszaesést idézett elő a globális tőkepiacokon. Az összeomlás eredményeként öt kereskedési platform teljesen leállt, amivel a probléma csak tovább fokozódott. Nem tudtak megbízásokat teljesíteni a kereskedők a Fidelity, a Vanguard és a TD Ameritrade, a Charles Schwab és az E-trade is a leállt platformok közé tartozott.

A Wall Street és a kriptopiacon is fekete hétfő volt augusztus 5-én. A legfrissebb adatok szerint több, mint 1 milliárd dollár tűnt el kriptobefektetésekből és 1.93 trillió dollár a részvénypiacról.

Részvénypiaci pánik

A kamatlábak 23 éves csúcsán, a recesszió miatti aggodalmak túl nagyra nőttek, most a kedvezőtlen foglalkoztatási adatokra reagál hirtelen a piac. A piaci reakció pedig további fokozott aggodalomra adott okot. A Dow több mint 1000 pontos mínuszban nyitott, az S&P 500 pedig több mint 4,2%-ot esett hétfőn. A Nasdaq Composite több mint 6%-ot esett. Ennek következtében több mint öt kereskedési platform állt le a piaci visszaesés közepette.

Az amerikai tőzsdei esés öt kereskedési platformot kivégzett

A Wall Streetnek a világpiaci pánik miatt külön meg kellett küzdenie a technikai problémákkal is az amerikai gazdaság bizonytalanság közepett.

A fent említett kereskedési platformokat jellemzően magánbefektetők használják. A Charles Schwab, TD Ameritrade, Vanguard, E-Trade és Fidelity mind-mind tapaszalt kisebb és nagyobb leállásokat. Nem teljesültek a megbízások, vagy volt aki be sem tudott egyáltalán lépni, előfordult, hogy az oldal nem töltött be. Nyilvánvalóan túlterhelődtek a rendszerek és szerverek, bár a pénteki kereskedési nap után azért lehetett volna számítani rá, hogy hétfőn megrohamozzák majd az eladók a piacot. A technikai bakik ráadásul azután jelentkeztek, hogy Japán és Tajvan 1987 és 1967 óta a legsúlyosabb tőzsdepiaci veszteséget szenvedte el, ami miatt tulajdonképpen már az amerikai piac kinyitása előtt pánik tört ki a piacon.

A Robinhood már a nap elején jelezte, hogy nem fogad el megbízásokat a piac nyitása előtt a különleges piaci hangulatra tekintette. Lehet ez mentette meg ezuttal az összeomlástól a kereskedési platformot.

A nap végére nagyjából helyre állt a technika mindegyik nagy kereskedési platformon.

Most pedig minden szem a Federal Reserve-re szegezi. Austan Goolsbee, a chicagói Fed elnöke a közelmúltban azt mondta, hogy a Fed reagálni fog a gazdaságban bekövetkező „piaci romlásra”. A CNBC-vel beszélgetve megjegyezte, hogy a pénzügyi stabilitás fenntartására törekszenek.

Sokan arra számítanak, hogy a FED részérél a válasz egy vészhelyzeti kamatcsökkentés lesz, ami még a várható szeptemberi kamatcsökkentés előtt megtörténne.