Egy elemző szerint elmarad az altcoin szezon
Murad Mahmudov neves pénzügyi elemző szerint nem valószínű, hogy egyhamar beköszönt az altcoin szezon. A szakember azonban nem csak a levegőbe beszél: úgy gondolja, hogy az amerikai háztartások csökkenő kumulatív többletmegtakarítása és az altcoinok túlkínálata nem tesz jót a kriptopiacnak, ezért az altcoinok sem fognak jelentős növekedést tapasztalni a közeljövőben.
Csökkentek az amerikaiak megtakarításai
A San Francisco-i Szövetségi Takarékbank friss adatai szerint az amerikaiak mostanra elköltötték a Covid alatt felhalmozott megtakarításaikat. A 2020. március és 2021. augusztus közötti időszakban a megtakarítások jelentősen növekedtek, ami a fogyasztói kiadások hatalmas csökkenésének volt köszönhető. A San Francisco-i pénzintézet közgazdászai szerint a többletmegtakarítások 2021 augusztusában érték el csúcspontjukat, amikor is meghaladták a 2,1 trillió dollárt. Azóta azonban ezeknek a megtakarításoknak a túlnyomó része eltűnt.
Annak ellenére viszont, hogy a megtakarításokat mostanra nagyrészt felélték, a jelentés szerint az erős munkaerőpiac lehetővé teheti a kiadások fenntartását. Az olyan nagyvállalatok, mint az Amazon legutóbbi eredményjelentései azt mutatják, hogy a fogyasztók egyre tudatosabbak a költségvetésüket illetően. Mahmudov mindezt egybeveti azzal, hogy az amerikaiak most óvatosabbak a kiadásaikkal kapcsolatban, mint 2021-ben, és ez az oka annak, hogy valószínűleg nem fognak pénzt költeni kockázatos alternatív kriptovalutákra.
„A legjobb, amiben reménykedhetünk, az egy alkalmi, jól időzített emelkedés az adott hónap ízlésének megfelelően, amely kripto-eredetű PvP pénzkötegből származik” – mondta Mahmudov. Az elemző egyben arra is rámutatott, hogy jelenleg altcoin túlkínálat van a piacon. – „Az altcoinok száma és az összesített teljes hígított piaci értékük is növekszik minden egyes új token kibocsátásával.”
A piac mérete sokat számít
Mahmudov a jelenlegi piaci ciklushoz a 2017-es évet hozza fel ellenpéldának, amikor is a piac sokkal kisebb volt. Ez azt jelentette, hogy kevesebb tőke kellett a jelentős nyereség eléréséhez, és az altcoinoknak nagyobb esélyük volt a felfutásra. Akkoriban még sokkal nehezebb volt új tokeneket létrehozni, mára viszont már szinte gyerekjáték. A mostani piac ezért sokkal nagyobb és telítettebb, így nehezebb nagy nyereséget elérni.