Kriptokártya kibocsátó milliókat adott a crypto.com domain névért

A kriptokártyák segítségével tovább terjedhet a kriptopénzek elfogadottsága. A Visa-kártyák mindennapi használati eszközök és pontosan ezért hasznos ötlet a kriptopénzes verziók felfuttatása ugyanis anélkül növelné a kriptopénzek elfogadottságát, hogy gyökeresen változtatni kellene a kriptopénzekhez kevésbé értők pénzügyi szokásain.

A Monaco (MCO) nevű ICO projekt is egy ilyen kriptokártya kibocsátó.

A TechCrunch értesülése alapján a kriptokártya kibocsátó felvásárolta a crypto.com domain nevet.
A domain nevet Matt Blaze regisztrálta még 1993-ban, aki a Pennsylvania Egyetemen informatika professzora, tagja a TOR projekt igazgatótanácsának is. A domain név óriási érdeklődésre tartott számot a kriptopénzek felfutásának eredményeképp, de a professzor az összes felvásárlási ajánlatot elutasította.
A The Verge márciusi cikke még arról ír, hogy a professzor nem szándékozik eladni a domain nevet, de úgy tűnik júniusra változott a helyzet. A Monaco nem kívánt nyilatkozni a felvásárlás összegéről, de a Verge-nek nyilatkozó szakértők szerint a domain név akár 10 millió dollárt is érhet. A Monaco CEO-ja, Kris Marszalek nem kommentálta az ár körüli feltételezéseket.
„Ha csak a pénzről lenne szó, már rég eladta volna.” – nyilatkozta a Marszalek egy korábbi TechCrunch interjú során.

A hong kongi székhelyű Monaco 2017 júniusában fejezte be ICO-ját, amely során akkori áron 25 millió dollár értékű kriptopénzt gyűjtött össze. Jelen állások szerint a cégnek közel 200 millió dollár értékű kriptopénz van a számláján köszönhetően az ether árfolyam növekedésének.

„Ez egy nagyon erős identitás jelző, amit mi felvállalunk. Az egész szektort képviseli, így hatalmas felelősséggel tartozunk mint fáklyahordozók. Nem veszünk könnyedén a feladatot, és szerintem cégként sikeresen közvetítettük, hogy magasabb célokkal rendelkezünk. „

„Alapvetően a blokklánc és a kripto lehetővé teszi [a következő generáció] számára, hogy ellenőrzése alatt tudja tartani a pénzét, kontrollálja az adatait, valamint hogy ellenőrizze az identitását, ez a három alapvető dolog, amely összetartja a társadalom szerkezetét. Számunkra a cél, hogy felgyorsítsuk a kriptopénzek elfogadottságát”- tette hozzá.

A Monaco kriptokártyája közben már tesztfázisban van és Marszalek elmondása szerint még idén nyáron elérhető lesz Szingapúrban és Európában, valamint az év utolsó negyedévében várható a debüt az Egyesült Államokban.