Málta elsőként nyújt jogbiztonságot a kriptopénzeknek
Málta parlamentje három olyan törvényjavaslatot fogadott el, amelyek jogbiztonságot adnak a kriptopénz vállalkozások számára. Az ország politikai döntéshozói július 4-én hagyták jóvá a harmadik és egyben végső olvasatot.
Jogbiztonság Máltán
A helyi média július 4-én számolt be arról, hogy a Parlament jóváhagyott három törvénytervezetet. Az első a máltai digitális innovációs hatóságról (Malta Digital Innovation Authority Act), a második az innovatív technológiai megállapodás és szolgáltatások (Innovative Technological Arrangement and Services Act), a harmadik pedig a digitális pénzügyi eszközökről szóló törvény (Virtual Financial Asset Act).
Silvio Schembri, Málta junior pénzügyminisztere szerint Málta az első, amely jogbiztonságot nyújt a kriptopénzek területén tevékenykedőknek.
The 3 Bills that will regulate DLT have been approved by Parliament and enacted into law. Malta , the first world jurisdiction to provide legal certainty to this space. #blockchainisland @JosephMuscat_JM
— Silvio Schembri (@SilvioSchembri) 2018. július 4.
Schembri azt is kiemelte, hogy a máltai parlament lépése olyan szabályozott működési környezetet teremt a befektetők és vállalkozások számára, ahol minden eszköz adott. Hozzátette, hogy ez remélhetőleg további befektetéseket vonz az országba:
Optimista vagyok afelől, hogy további vállalatok fogják Málta stabilitást kínáló rendszerét választani és ez további gazdasági növekedéshez vezet.
Mit szabályoznak a törvények?
Három törvénytervezetet fogadott el a máltai parlament:
Digitális pénzügyi eszközökről szóló törvény (VFA)
Az elsődleges tokenkibocsátásokat (ICO-kat) szabályozza. Előírja azokat az előfeltételeket, amelyeknek minden projektnek meg kell felelnie. Az egyik érdekes feltétel, hogy minden kibocsátónak nyilvánosságra kell hoznia a pénzügyi előtörténetét.
Máltai digitális innovációs hatóságról szóló törvény (MDIA)
Egy olyan szektor-specifikus testület felállítását irányozza elő, amely a törvényben meghatározott egyes irányadó elvek kidolgozását és végrehajtását szabályozza. Az újonnan kialakított testületnek szabályozási funkciói is lesznek. A testületet fogják Máltai Digitális Innovációs Hatóságnak nevezni.
Az innovatív technológiai megállapodásokról és szolgáltatásokról szóló törvény (ITASA)
Definiálja a blokklánc alapú vállalkozásokat, és azokat jogilag elismerté teszi. Az előző két törvény működésének alapját szolgálja.
Élbolyban Málta a kriptopénz szabályozás terén
Málta sikeresen blokklánc-barát országként pozicionálta magát és aktívan szorgalmazza a technológia széleskörű elterjedését. A közelmúltban néhány kriptotőzsde, köztük a Binance, az OKEx és a BitBay is úgy döntött, hogy a szigetországra helyezi át működését.
Az ország szinte már túlságosan pozitív hozzáállása kriptopénzekhez a miniszterelnöknek köszönhető. Joseph Muscat szókimondóan többször hangoztatta, hogy a kriptopénz a pénz „elkerülhetetlen jövője”.
A legutóbb a törvények elfogadása után egy ünnepélyes twítben kürtölte világgá, hogy Málta célja, hogy az ország „a piacvezetők globális központjává szeretne válni az új szektorban”.
#Malta ?? officially the first country worldwide to have holistic legislative framework regulating #blockchain & #DLT technologies. We will be the #global hub for market leaders in this new sector. Now for the implementation of #BlockchainIsland -JM @SilvioSchembri
— Joseph Muscat (@JosephMuscat_JM) 2018. július 4.