Suriname lehet a következő, ahol bitcoinbarát elnök kerülhet hatalomra

Suriname politikai arénájának szívében egy új narratíva kezd kibontakozni. Maya Parbhoe, a látnoki vízióval rendelkező vezető, aki a gazdasági növekedés katalizátora terén már abszolút bizonyított eredménnyel rendelkezik az országban – most az elnöki posztot tűzte ki célul. Nem is akárhogy.

Parbhoe egy merész programmal rendelkezik, amelynek középpontjában a Bitcoin bevezetése és a pénzügyi reform áll.

Maya Parbhoe, a látnoki vízióval ellátott elnökjelölt Surinaméban

A pénzügyi, technológiai és menedzsment háttérrel rendelkező Parbhoe vezérigazgatóból elnökjelöltté válását számtalan olyan lépés övezi, amely során a dél-amerikai országot megpróbálta kiemelni a többi közül az elmúlt évtizedek során. Maya megingathatatlanul elkötelezett amellett, hogy Suriname gazdasági helyzetét forradalmasítsa.

Suriname térkép

Suriname, az 530 ezer fős ország Brazília, Francia Guyana és Guyana közé ékelődve. Forrás: WorldAtlas

Paramariborban, Suriname fővárosában nőtt fel. Az első cégét 15 évesen alapította. Termékeket importált abban az időben amikor a hitelkártyák és az online rendelések még egyáltalán nem voltak elterjedve az országban. Először barátai rendeltek tőle, majd, szájról szájra terjedt a neve és így szerzett ügyfeleket. A középiskola után a tanulmányait az Egyesült Államokban folytatta, miközben továbbra is kitartóan irányította a QuickShip vállalatot. A floridai egyetemen szerzett pénzügyi diplomát és részt vett az MIT REAP programjában is, hogy fejlessze az ország gazdaságát.

Egy repülőút során ismerkedett meg a következő befektető társával, Serge Tjin Wong Joe-val, akivel arról kezdtek el beszélgetni, hogy a dél-amerikai régióban további fejlesztéseket kéne eszközölni. És ezzel megszületett az Icarus Geo, ami két évvel és rengeteg befektetett munkával később már egy multi-millió dolláros vállalkozássá nőtte ki magát. Az Icarus Systems mérnöki megoldásokat és geoszintetikus rendszereket kínál a bányászat, az olaj-, a gázipar és a kormányzat számára.

2018-ban alapította meg az OuroX startupot, amelynek korábbi vezérigazgatójaként Parbhoe az AlphaPointtal együttműködve egy saját blokklánc tőzsde kifejlesztését tervezte az Egyesült Államokban látott minta alapján. Az úttörő kezdeményezés révén Suriname tőkepiacokhoz való hozzáférésének demokratizálásában nagy szerepet játszott. Volna.

Ha itt egy cég vagy, akkor a kormány bojkottálhat, az ország 1%-a irányítja a piacot, szóval semmiképpen sem tudsz versenyezni.
Felvetettem, hogy be kell vezetnünk a trójai falovat – a bitcoint. Ezzel bebizonyíthatjuk a világnak, hogy itt valódi, pénzzel működő gazdaság működik. Elkezdtem dolgozni az AlphaPointtal, azt hittem, hogy jó cég, legalábbis jobb, mint a Wall Street. De a költségek túl magasak voltak ahhoz, hogy ezt fenntartsuk, főleg miután letartóztatták a jegybankelnököt.

— mondta Parbhoe.

Ez a lépés nemcsak a Suriname-i tőkepiac digitalizálását eredményezte volna, hanem megalapozta volna a blokklánc-technológia kihasználásának lehetőségét. A pénzügyi szektor átláthatóságának, hatékonyságának és innovációjának előmozdítását segítette volna elő. Ez egy nagy probléma volt az országban. Még most is az. A helyzeten most új megközelítéssel szeretne változtatni Parbhoe.

El Salvador útját követné Suriname

Parbhoe ambíciói messze túlmutatnak a hagyományos pénzügyek keretein. Felkarolva a Bitcoinban rejlő transzformációs lehetőségeket, olyan jövőt képzel el, amelyben Suriname a kriptovaluta innováció és a gazdasági felhatalmazás globális központjaként jelenik meg. El Salvador az inspiráció.

Parbhoe Nayib Bukele elnök sikertörténetét szeretné lemásolni, aki merész politikával és határozott fellépéssel teljesen átalakította nemzete gazdaságát.

A bitcoin törvényes fizetőeszközként történő elfogadása lehet ebben a szituációban az igazi politikai lándzsa.

Suriname évtizedek óta szenved a korrupciótól és az eredménytelenségtől. A Bitcoin segítségével pedig megnyílhat az út az átláthatósághoz, az igazságossághoz és a jóléthez.

Parbhoe El Salvador útját példaként tekinti Suriname számára:

A világ gyilkos fővárosából egy virágzó gazdasággá alakult át Salvador, amely vonzza a befektetőket és nő a turizmus is. Bukele itt nem üres ígéreteket tett, hanem ténylegesen megtette, amit kellett.

Suriname lehet a következő ország a Bitcoin elfogadottság terén?

Csakúgy, mint El Salvadorban, Suriname-ban is teljesen meg kell változnia a dolgoknak – mondja Parbhoe. A jelenlegi kormánnyal szembeni kritikája igen erős: Parbhoe csalással, lopással és nepotizmussal vádolja a jelenlegi uralkodó rezsimet.

Parbhoe elnökválasztási kampányának központi eleme a Bitcoin törvényes fizetőeszközként történő elismerése az országban. Ez egy mindent elsöprő lépés lenne a korrupció és az eredménytelenség megrögzött rendszereinek lebontásához. A decentralizáció felkarolásával és Suriname polgárainak pénzügyi szuverenitással való felhatalmazásával Parbhoe a jólét, az igazságosság és a mindenki számára elérhető lehetőségek új korszakát kívánja bevezetni.

Maya Parbhoe, ABC Suriname

Maya Parbhoe, Forrás: ABC Suriname

Politikai kampányának élén a Bitcoinnal Parbhoe meg akarja változtatni az egész rendszert.

Elnökként első lépésem az lesz, hogy bevezetem a Bitcoint, mint törvényes fizetőeszközt az ország pénzrendszerébe. Emellett létrehozunk egy gazdaságfejlesztési övezetet minimális korlátozásokkal, alacsony adókkal és országos oktatási kampányt indítunk a bitcoin használatáról

— magyarázta Parbhoe.

Maya Parbhoe erősen hisz a decentralizáció erejében, és a Bitcoint olyan eszköznek látja, amely visszaadja a gazdasági hatalmat a surinamei embereknek.

A fiat pénz a világ számos problémájának gyökere. Olyan bőséges világban élünk, különösen Surinameban. De a jelenlegi rendszerben mégis minden jólét az 1%-hoz áramlik.

Az elképzelés világos. De egy olyan országban, mint Suriname, amely valójában a Nemzetközi Valutaalap (IMF) felügyelete alatt áll, az új radikális megközelítésbe vetett bizalom nem lesz magától értetődő.

El Salvadort használjuk példaként. Megmutatjuk a konkrét előnyöket: a gazdasági növekedést, a nagyobb biztonságot és a virágzó turisztikai iparágat. És több évtizedes rossz pénzügyi gazdálkodás után Suriname előtt rengeteg példa van arra, hogy mit NE tegyen.

Parbhoe tisztában van a kihívásokkal, de optimista az esélyeit illetően. A népességünk 40 százaléka 35 év alatti, akik készen állnak a változásra. Olyan időket élünk, amikor a technológia a gazdasági szabadság és haladás kulcsa lehet.

Miért ragaszkodnánk az elavult rendszerekhez, amelyek amúgy sem működnek?

Amint Suriname közeledik a 2025-ös választásokhoz, Maya Parbhoe a reménysugárként jelenik meg a dél-amerikai ország számára. Parbhoe kihívás elé állítja a status quót. Kiáll a gazdasági felhatalmazás, a technológiai innováció és az inkluzív növekedés által meghatározott jövő mellett. Így megnyílhat az út arra, hogy Suriname a jólét új korszakába lépjen a jövőben.