A Vodafone SIM-kártyákkal könnyítené meg a kriptotranzakciókat
Az angol távközlési szolgáltató lépéseket tesz a SIM-kártya-technológia kihasználására, hogy felkészüljön a mobiltelefonokon történő kriptotranzakciók számának megugrására.
A Yahoo Finance Future Focusnak adott interjújában David Palmer, a Vodafone blokkláncért felelős vezetője elárulta, hogy a vállalat a blokklánc-technológia mobileszközökön történő felhasználásának előmozdítását tűzte ki célul.
„Minden mobiltelefonban van egy SIM-kártya, és mi arra koncentrálunk, hogy a mobiltelefon SIM-kártyáját összekapcsoljuk a digitális tárcákkal, a személyazonossággal és a blokkláncokkal, felhasználva a SIM-kártyákban lévő kriptográfiát a blokklánc-integrációhoz.” – mondta Palmer.
A vállalat már blokklánc-alapú szolgáltatásokat is kínál
Palmer elmondta, hogy olyan jövőt jósol, amelyben 2030-ra körülbelül 5,6 milliárd blokklánc-alapú digitális tárca lesz. Emellett külön kiemelte az Ethereumhoz hasonló blokkláncok használatát, hivatkozva azok növekvő sebességére és biztonságára.
Elismerte azonban, hogy a szabályozási problémákkal foglalkozni kell, különösen a főbb pénzügyi szolgáltatásokat és a nyilvános blokkláncok használatát érintő korlátozásokkal.
Érdemes egyébként megemlíteni a Vodafone egyik figyelemre méltó innovációját ezen a területen: a PairPoint platformot. Palmer kifejtette, hogy a PairPoint megkönnyíti a tranzakciókat a nyilvános blokkláncok, például az Ethereum, és az olyan privát blokkláncok között, mint a JPMorgan Onyx. A platform közvetítőként működik a nagyvállalatok számára, amelyek nyilvános blokkláncokat szeretnének használni, a tranzakciókat pedig rögzíti a Vodafone blokkláncán.
A Vodafone a blokklánc-technológiában látja a jövőt
A Vodafone útja ezen a téren a peer-to-peer mikrofizetési tranzakciókkal kapcsolatos korai kísérletekkel kezdődött. Később a vállalat integrálta a SIM-kártya-technológiát a blokklánccal, bevezetve a „digitális személyazonossági útleveleket”.
Ezek a blokkláncon rögzített útlevelek biztonságosan tárolják a digitális tárcák privát kulcsait a SIM-kártya hardvermoduljában. Ez az előrelépés vezetett végül a Vodafone PairPoint platformjának kifejlesztéséhez.
Palmer a Yahoo-nak adott interjújában beszélt a koncepció lehetséges alkalmazásairól, és elmondta, a jövőben a hardvertárcával felszerelt eszközök akár önállóan is hitelesíthetik és végrehajthatják a tranzakciókat. Emellett például egy önvezető autó önállóan fizethetne a töltésért egy töltőállomáson.
A Vodafone blokklánc-technológiáért felelős vezetője azonban hangsúlyozta, hogy a tárcákat védeni kell a kiberfenyegetések ellen, és elismerte, hogy ezek a tárcák a hackerek elsődleges célpontjai lehetnek.