Napi 1,5 millió felhasználó kereskedik kriptovalutával Nyugat-Európában
A Bitget Research jelentése szerint Nyugat-Európában naponta több mint másfél millió aktív felhasználó kereskedik kriptovalutákkal.
Bár a terület több mint 200 millió lakosához képest a százalékos arány alacsonynak mondható, jelenleg Nyugat-Európa a világ második legnagyobb régiója a digitális eszközök elterjedtségét tekintve.
Bitget jelentés: Nyugat-Európa, mint a piac gerince
A Bitget Research egy friss jelentésében rávilágított az európai országok kulcsfontosságú szerepére a globális kriptopiacon. A fejlett gazdaságairól ismert régió a kriptoipar kulcsfontosságú szereplőjévé válhat, ahogy a napi kereskedési résztvevők száma eléri a 1,2-1,5 milliót. A számok a napi szinten aktív kereskedőkre vonatkoznak, így nem tartalmazzák azokat az alkalmi befektetőket, akik csak szórványosan tevékenykednek a piacon. A jelentésből az is kiderül, hogy az európai kontinensnek ezen a részén a DeFi szektor aktivitása jelentős, míg a P2P-kereskedelem mértéke alacsony.
Németország és Franciaország jár az élen
A nyolc vizsgált nyugat-európai ország közül Németország és Franciaország a kriptotevékenységek legaktívabb központja. A jelentés szerint ebben a két országban kiemelkedően nőtt a digitális eszközökkel foglalkozó felhasználók száma. Nyugat-Európa egésze a világ második legnagyobb régiója a digitális eszközök elfogadása tekintetében.
A több mint 150 központosított tőzsdére irányuló forgalom megfigyelései azt mutatják, hogy az elmúlt hat hónapban Németországból és Franciaországból összesen 48,17 millió, illetve 35,11 millió látogató érkezett. A harmadik helyen, 30 millió látogatással, Hollandia áll.
Tavaly a német és a francia kormány számos szabályozási intézkedést hozott. Németországban törvényt hoztak a kriptoeszközök őrzéséről és a csődvédelemről, míg Franciaországban az EU szabályozásaira reagálva hoztak további, az iparági biztonság számára kedvező intézkedéseket.
Más országok szintén figyelemre méltó növekedést mutattak. A kereskedők számának éves növekedése Ausztriában volt a leglátványosabb a maga 70%-os értékével. Ugyan ebben a rangsorban Németország a második helyen áll, +69%-kal. A többi nyugat-európai országban a növekedés lassabb, 15% és 20% közötti.
Elsöprő a központosított tőzsdék iránti kereslet
A központi tőzsdék forgalma az elmúlt évben ingadozott, de növekvő tendenciát mutatott, ami jelzi a nyugat-európai felhasználók keresletét a CEX-ek iránt. Eközben a felhasználók elsősorban a különböző láncok vezető decentralizált tőzsdéit használják, mint például az Uniswap és a Pancakeswap. A leggyakrabban használt tárcák közé tartozik a TrustWallet, a Metamask, a Coinbase Wallet és a Bitget Wallet.
Az elmúlt évben a központosított tőzsdék forgalma jelentősen megnőtt, különösen Németországban, Svájcban és Lengyelországban. A forgalom Németországban és Svájcban az előző évhez képest több mint 50%-ot, Lengyelországban pedig 145%-ot növekedett. Franciaországban a növekedés sokkal visszafogottabb volt, míg Belgiumban 6,8%-os csökkenés volt tapasztalható. Az elmúlt évben a központosított tőzsdékre tett látogatásokat tekintve Németország és Franciaország havi átlagos számai meghaladták az 1 milliót.
A központi tőzsdék továbbra is a kereskedelem elsődleges platformjai, körülbelül tízszer akkora volumenben, mint a decentralizált tőzsdék. Bár a volumen lényegesen alacsonyabb, a nyugat-európai felhasználók gyakran használnak decentralizált tőzsdéket. Többnyire a különböző láncok vezető decentralizált tőzsdéire, például az Uniswapra,és a Pancakeswapra összpontosítanak.
A kriptovaluták szabályozása
A nyolc nyugat-európai ország kriptopolitikája igazodik az Európai Unióhoz és a MiCA szabályozáshoz. Bár az egyes országok politikája némileg eltér, összességében nyitott hozzáállást tanúsítanak, valamint stabil és átlátható szabályozási környezetet nyújtanak a kriptovaluták számára.
Németország, Franciaország és Hollandia a nyugat-európai régió legfontosabb központjai. Ebből adódóan politikájuk közvetve befolyásolja a szomszédos országok döntéshozatalát, így szabályozási politikájuk a legreprezentatívabb.
Kulturális szempontból a nyugat-európaiak figyelemre méltó módon fogadták el a blokklánc technológiát és a kriptovalutákat. Az innováció és az új ötletek befogadásának régióbeli története a digitális eszközökben rejlő lehetőségek felfedezésére való hajlandóságot bizonyítja.
Összefoglalás
Nyugat-Európa globálisan kiemelkedik a magas elfogadottsági arányával, amit a fejlett gazdaság, az erős oktatási szint és az innováció iránti nyitottság vezérel. A régió kriptopiaci áttekintése jelentős volumeneket mutat, amit a központosított tőzsdéken napi 1,2-1,5 millió aktív felhasználó is megerősít.
Az EU-n belüli átfogó szabályozási összhang stabilitást és védelmet jelent. Bár alapvetően a központosított tőzsdék dominálnak, a kockázattudatos nyugat-európai felhasználók aktívan részt vesznek a decentralizált projektekben is. Az olyan DEX-ek, mint az Uniswap és a Pancakeswap szintén figyelemre méltó számokat mutatnak.
A jelentés szerint Németország és Franciaország várhatóan megőrizheti központi státuszát, miközben a felhasználói elkötelezettség tovább növekedhet. A láncokon belüli interakciók száma szintén nőhet, ami kiemelkedő projektek megjelenéséhez vezethet. A decentralizált tőzsdék képesek a növekvő kereslet kielégítésére, míg a különböző ökoszisztémákat integráló tárcák is teret nyerhetnek.