Ezért nem működik a bitcoin árfolyam előrejelzés most
Ahogy a Bitcoin árfolyam további 4%-kal esett a héten, a piaci hangulat súlyozott átlaga továbbra is csökkenő tendenciát mutat a Santiment adatai szerint.
Az X-en (korábban Twitteren) megjelent bejegyzésében Santiment megjegyezte, hogy a piaci hangulat negatív volt az elmúlt három hétben és ez kihat a jövőbeli teljesítményére is.
A hét legfontosabb kriptovaluta hírei egy helyen
A Coinbase végre integrálja a Bitcoin Lightning hálózatát, mostantól végre itt is elérhetők lesznek az azonnali és olcsó tranzakciók. A Lightspark platformot választotta a Coinbase a Lightning integrációra. Azt a Lightspark céget, amelyet David Marcus vezérigazgató, a PayPal korábbi elnöke vezet.
Az amerikai kormány tulajdonaként megjelölt egyik tárca 30 175 bitcoint helyezett át egy állítólagos Coinbase tárcába. A tranzakció összege, a jelenlegi 65 ezer dollár körüli árfolyamon nagyjából 2 milliárd dollárnak felel meg. Az eszközök jelentős része a Silk Road darkwebes online piactérhez kapcsolódó lefoglalásból származhatnak.
W. Verret jogászprofesszor mutatott rá arra, hogy a SEC általában a nem bejegyzett értékesítési követelések 11%-át szedi be bírság címén. Azonban a Ripple-ügyben 300%-ot követel. Szerinte így néz ki a hatalommal való visszaélés.
A Bitcoin bányászok valószínűleg újra munkába állították régebbi kriptobányász gépeiket az első negyedévben, hozzájárulva a rekordot jelentő hasharányhoz, miközben a Bitcoin árfolyama március elején új történelmi csúcsra szökött. Ez a növekedés 375 000 darab Antminer S21 200 TH/s hozzáadásával egyenértékű a hálózatban.
A PayPal, globális fizetési óriás bejelentette, hogy minden egyesült államokbeli felhasználónak lehetősége lesz arra, hogy a PayPal USD (PYUSD) stabilcoinból átváltott USD segítségével megkönnyítse a külföldön élő barátainak és családtagjainak történő pénzátutalásokat.
A Ripple fizetési vállalat bejelentette, hogy belép a stabil érmék piacára, és hamarosan elindítja saját, amerikai dollárhoz kötött digitális valutáját. Ez a fejlesztés lehetővé teszi, hogy a Ripple stabilcoin közvetlenül versenyezzen az olyan óriásokkal, mint a Tether és a Circle, amelyek egyelőre uralják a 150 milliárd dolláros piacot.
Megváltozott piaci hangulat, nem követi a bitcoin árfolyam előrejelzését
Bár a rekord bitcoin árfolyam után hirtelen mindenki azt gondolta, egy hét alatt milliomos lehet. Valójában ilyen csak a mesében mémcoinok világában történhet.
A bitcoin árfolyam csökkenő trendjének a kezdete március 14-e óta tart. Ez egybeesett azzal, hogy az érme ára a 73 750 dolláros történelmi csúcsáról korrigált vissza. A jeleneleg 66 ezer dolláron forgó BTC ára azóta 10%-ot esett vissza
A Santiment elemzőcég a historikus adatokat felhasználva jutott arra, hogy a
“A BTC ára gyakran a tömeg elvárásaival ellentétes irányba mozog”.
Azokban az időszakokban, amikor a piac eufórikus csúcsokat ér el, és folyamatos emelkedésre számít, a BTC ára inkább visszakorrigált. Ezzel szemben, amikor a piaci hangulat gyengül, és a piac további visszaesésre számít, a BTC árfolyama emelkedésnek indul.
Ez a minta még az utóbbi időben is érvényesült a piacon.
További csökkenés várható rövid távon?
Bár a héten a BTC ára rövid időre a 69 000 dolláros árszint fölé emelkedett és felmerült a remény, hogy ismét 70 ezer dollár fölé kerül a BTC ára, az árfolyam gyorsan visszatért a 65000-66 000 dolláros régióba. Az új ellenállás 69 000 dollárnál alakult ki, a láncon belüli adatok pedig azt sugallják, hogy rövid távon tovább is csökkenhet a Bitcoin árfolyama.
A BTC 30 napos egyszerű mozgóátlagán (SMA) mért vétel-eladás aránya a nulla vonal alá esett március 8-án, ami előrevetítve a március 14-én megindult áresést.
Ez a vételi-eladási arány egy olyan mérőszám, amely a vételi mennyiség és az eladási mennyiség közötti arány értékét méri az eszköz határidős piacán. Az 1-nél nagyobb érték azt jelenti, hogy nagyobb a vételi mennyiség, mint az eladási mennyiség. Míg az 1-nél kisebb érték azt mutatja, hogy nagyobb az eladási volumen, mint a vételi.
Március 8-a óta a BTC vétel-eladás arányának értéke 1 alatt van. A mérőszám folyamatos csökkenése azt jelenti, hogy a BTC-piacon azonnali kereskedést végrehajtók között több az eladó, mint a vevő.
Ez várhatóan mindaddig folytatódni fog, amíg a piaci hangulat továbbra is ilyen mogorva marad. Ez ugyanis lefelé irányuló nyomást gyakorol az érme árfolyamára.
A bitcoin felezés piaci dinaminkája hosszútávon hat
A történelem során minden egyes felezési eseményt a bitcoin árfolyamának jelentős emelkedése kísért az eseményt megelőző és követő hónapokban.
- Figyelemre méltó, hogy a 2012. november 28-át követő 365 naptári napon belül a bitcoin ára 8447%-kal emelkedett. Ekkor a blokk jutalom 50 BTC-ről 25 BTC-re csökkent.
- A 2016. július 9-ét követő évben a felére csökkenő bitcoin jutalom szerényebb, de még mindig lenyűgöző 283%-os emelkedést hozott miután a blokkjutalom 12,5 BTC-re csökkent.
- A 2020. május 11-i felezést követő 12 hónapban, amikor a jutalom blokkonként 6,25 BTC-re csökkent, a bitcoin ára 527%-ot ugrott.
A felezés előtti rally az idő múlásával csökkenő tendenciát mutat. Ez valószínűleg annak köszönhető, hogy a bányászok eladták bitcoin-állományukat, azért hogy profitot biztosítsanak a közelgő jutalom lecsökkenése előtt.
Mindazonáltal a múltbeli adatok azt sugallják, hogy a 2024-es felezés után a bitcoin ismét minden idők új csúcsát érheti majd el.
Ez alá az árfolyam alá már nem eshet a Bitcoin?
Miközben mindenki a bitcoin jövőbeli árfolyamának maximumát találgatja, valaki egy alsó sávot is meghatározott a bitcoin jövőbeli ára kapcsán.
A Bitcoin Stock-to-Flow (S2F) modell alkotója és elemzője, PlanB olyan szintet azonosított, amely alá szerinte a Bitcoin (BTC) soha többé nem fog menni.
Az ellentmondásos elemző tweetje szerint a BTC nagyon valószínűtlen, hogy valaha is 33 000 dollár alá kerüljön, ami egyben a 200 hetes mozgóátlaga is. Ez az előrejelzés a felezés utáni zuhanásra és az azt követő medvepiacokra vonatkozik.
PlanB legfrissebb elemzésének eredménye eltér a február eleji előrejelzésétől. Akkoriban azt mondta, hogy a BTC nem mehet 40 000 dollár alá, ami akkor az öt hónapos realizált ára volt.
Most ezt a várakozását közel 20%-al vitte lejjebb.
A láncon belüli dinamika megváltozásával és a bikapiac folytatódásával magyarázta PlanB megváltoztatott előrejelzéseit. Kijelentette, hogy a BTC nem mehet már soha 33 000 dollár alá. A teljes realizált ár mindeközben 29 000 dollárra nőtt, és a 2 éves és 5 hónapos realizált ár szintén 44 000 dollárra, illetve 60 000 dollárra emelkedett. A 2 éves és 5 hónapos realizált árakat konzervatív és agresszív alsó korlátként azonosította, ami alá a BTC szerinte már soha nem fog visszakorrigálni a bikapiacok során.
Amerikán kívül is van élet, sőt, ott zajlik az igazi kereskedés
A Bloomberg ETF elemzője rávilágított arra, hogy a Bitcoin napi nyereségének nagy része az Egyesült Államok kereskedési idején kívül történt, amióta a spot Bitcoin tőzsdén kereskedett alapok (ETF) elindultak. Ez pedig új lehetőséget jelenthet a kereskedők számára.
A trend látszólag megfordult az elmúlt két évhez képest, ahol a legtöbb nyereség az Egyesült Államok kereskedési óráira összpontosult. Markus Thielen, a 10x Research vezérigazgatója szerint az új trend lehetővé teszi a befektetők számára, hogy gyakori kis profitot realizáljanak az amerikai kereskedésen kívüli órákban.
„A kereskedők kihasználhatják ezt az információt, és az amerikai kereskedési idő előtt vásárolhatnak Bitcoint, majd néhány órával később eladhatják azt” – mondta Thielen.
Április 4-én a Bitcoin körülbelül 2,6%-ot erősödött az amerikai órákon kívül, míg az árak csak 0,6%-ot emelkedtek az Egyesült Államokban.
A Bloomberg ETF elemzője, Eric Balchunas az X-en megjelent április 5-i posztjában szintén megjegyezte, hogy az azonnali Bitcoin ETF-ek január 11-i bevezetése óta elért 40%-os növekedés túlnyomó része a szokásos amerikai piaci kereskedési időn kívül történt.
Az amerikai kereskedési idő a New York-i Értéktőzsde (NYSE) és a Nasdaq tőzsde nyitvatartása szerint 14:30-tól 21:00-ig (UTC) tart.