A BTC hirtelen visszaesése 660 millió dollárnyi pozíciót számolt fel

Március 15-ének európai reggelére jelentős visszaesést mutatott a bitcoin árfolyama és néhány óra alatt a közel 73 ezer dolláros árfolyamáról 67 ezer dollár alá beesett az ár (aktuálisan: BTC Price BTC Price ). Az áresés eredményeként 24 óra alatt több mint 661 millió dollárnyi kriptolikvidáció történt, ami közel 200 ezer befektetőt érintett. A jelenlegi bitcoin árfolyam a március 14-én regisztrált 73737 dollláros árfolyamcsúcshoz képest közel 10%-os visszaesés.

A likvidált pozíciók nagy része long pozíció volt, több mint 525 millió dollár értékben. A felszámolt short pozíciók értéke ezzel szemben 136 millió dollár körül volt. A kriptopiaci kapitalizáció 7,3%-kal csökkent egyetlen nap alatt és 2,68 billió dollárra csúszott vissza. A Greeks Live, kripto-derivatívákhoz kapcsolódó szolgáltató az X-en arról posztolt, hogy március 14-én változás állt be a piaci trendben. „Az ETF-beáramlások jelenlegi narratívája lehet, hogy megfordul” – posztolta a cég.

Vajon fordulni látszik a fennálló BTC trend?

Más bennfentesek és elemzők is arról posztolnak mostanság, hogy ha tovább folytatódik az ETF-ekből való kiáramlás, akkor a BTC árfolyam akár 60 ezer dollár alá is visszacsúszhat megint. Mert az ETF-ekből való tőkekiáramlás és a befektetők infláció miatti aggodalma együtt már jelentős hatással lehet a bitcoin árára. A Bitcoin ETF-ek tőkebeáramlása 14 napos átlagot nézve március 14-én 48%-os csökkenést mutatott. Ez a mostani árfolyamesés a származtatott piacokon felhalmozott nyílt pozíciók (OI) nagy részét is eltüntette.

Sorolhatnánk még elemzőket és kriptoinfluenszereket, akik aggodalmuknak adtak hangot, főleg a legfrissebb amerikai gazdasági adatok miatt. A friss Termelőiár-index (PPI) az Egyesült Államokban a jegybank magas kamatlábakra vonatkozó előrejelzését erősítette. Ezzel szemben a vártnál izgalmasabb eredményt mutató fogyasztói árindex (CPI) az amerikai gazdaság állapotára vonatkozóan aggodalmakra ad okot. Az ázsiai részvénypiacok is visszaestek március 15-én, miután az amerikai gazdasági adatok szertefoszlatták a reményeket, hogy hamarosan alacsonyabb kamatlábak jönnek.