Nemrég indult, mi történt azóta a PayPal stabilcoinjával, a PYUSD-vel?

A PayPal stabilcoinja, a PYUSD öt hónap alatt elérte a 300 millió dolláros piaci kapitalizációt. De hogyan jutott el idáig a fizetési óriás?

A PYUSD 2023. augusztus 7-ei piacra lépését sokan üdvözölték az iparágban. A tőzsdék napokon belül kedvező promóciós lehetőségeket kínáltak a kereskedők számára és a Coinbase, a Kraken és a HTX még az indulás hónapjában listázta a stabilcoint. Mások, mint a Circle vezérigazgatója például kifejezetten örült a verseny erősödésének.

Arra számítok, hogy sokan, nem csak az internetes fizetési cégek, hanem mások is elkezdenek majd jobban bekapcsolódni ebbe. Nagyszerű, hogy van ez az új verseny – úgy gondolom, hogy ez egyre több céget fog a területre terelni.

– Mondta Jeremy Allaire

Öt hónappal a bevezetése után a PYUSD a piaci kapitalizáció alapján a nyolcadik helyet foglalja el a globális stablecoin piacon, miután január 22-e körül átlépte a 300 millió dolláros határt. Eközben a stabilcoin 24 órás kereskedési volumene 12,5 millió dollár körül mozog. A gyors értéknövekedés mellett a PYUSD token folyamatos on-chain aktivitást mutat, napi 200-400 tranzakcióval.

Hátravan a DeFi tér meghódítása

A PayPal stabilcoinjának azonban még nem sikerült érdemben betörnie a DeFi térbe. A PYUSD likviditásának nagy része a központosított tőzsdéken található. Ezt bizonyítja, hogy a Crypto.com a teljes piaci tőke közel egyharmadát, 113 millió dollárt, birtokolja.

PYUSD tulajdonosok, forrás: Arkham Intelligence

A tranzakciók tekintetében érdekes módon a PYUSD kibocsátó Paxos, az Uniswap és a Curve között számos kapcsolat van. Ezek a szervezetek azonban nem kapcsolódnak a főbb tőzsdékhez, ami arra utal, hogy a PYUSD DeFi és CEX ökoszisztémái teljesen különállóak.

A pozíció megszilárdítása a cél

Nem meglepő, hogy a bevezetés óta a PayPal számos próbálkozást tett a saját stabilcoinjának kiterjesztésére, partnerségek és befektetések formájában is. Ezek az okos lépések lökést adhatnak a PYUSD-nek és segítetik az eszközök széleskörűbb elfogadását.

A PayPal Ventures a közelmúltban elkezdte használni a PYUSD stabilcoint stratégiai befektetések mechanizmusaként, és részesedést szerzett vele a Mesh intézményi kriptoplatformban. Amman Bhasin, a PayPal Ventures partnere így nyilatkozott:

Mivel a pénzügyi szolgáltatások világa gyors átalakuláson megy keresztül, úgy véljük, hogy a felhasználók tulajdonjoga és az eszközök hordozhatósága a termékinnováció kritikus építőkövévé válik, és a kriptopénzek jelentik az első olyan támaszpontot, ahol ez lehetséges.

Az első stabilcoin alapú befektetések már meg is valósultak, miután a vállalat kockázati ága 5 millió dollárt adott a Mesh nevű kiberbiztonsággal foglalkozó startupnak.

Így, bár a PYUSD-nek még mindig van mit tennie, hogy utolérje az olyan óriáscégeket, mint a Circle és a Tether, a debütáló és a web2 disruptor minden bizonnyal éppen azon van, hogy megszilárdítsa pozícióját az iparágban.