Jöhet az Ethereum ETF? Van azonban egy kis probléma

A BlackRock a Bitcoin ETF után megpróbálkozhat egy Ethereum ETF bevezetésévél a jövőben. Az új termék marketingje viszont egyáltalán nem olyan egyszerű, mint az elsőre tűnik.

Larry Fink már a spot Ether ETF-ről beszélt, de vannak akik aggályokat vetettek fel a termék értékesítése kapcsán.

Bitcoin ETF után jöhet az Ethereum ETF?

Nem sokkal a bitcoin tőzsdén kereskedett alapjának (ETF) debütálása után BlackRock eszközkezelő vezérigazgatója, Larry Fink, a blokklánc technológia forradalmasítására hivatkozva már el is elkezdte a marketinget egy második spot ETF-termék, az Ethereum ETF értékesítése kapcsán.

A Wall Street-n mindent nyomni kell, és több kriptós ETF terméket önteni a piacra kézenfekvő választás lehet. Különösen, ha figyelembe vesszük a Bitcoin BTC Price BTC Price ETF termék iránti megnövekedett érdeklődést. Ez lényegében azt jelenti, hogy értékesítők ezrei tartanak megbeszéléseket most, hogy bemutassák az új terméket a befektetőknek. Elmesélik a lehetőségeket, mit lehet tenni és figyelemmel kísérik, hogy az emberek mennyire akarnak vásárolni az ETF-ből.

De egy Ether ETH Price ETH Price ETF értékesítése új kihívást jelenthet a kibocsátók számára. A befektetők most vásárolhattak egy bitcoin ETF-et, így a portfóliók diverzifikálásának gyakorlati igénye már kielégítettnek tűnik. Miért lenne szükségük egy másik kriptovaluta alapú diverzifikációs eszközre?

Nem olyan könnyű eladni, mint gondolták

A fenti helyzeten gondolkodott Sui Chung, a CF Benchmarks vezérigazgatója. A CFT Benchmarks a digitális eszközök indexszolgáltatója és a BlackRock iShares bitcoin ETF (IBIT) partnercége egyben.

A bitcoin mögött álló technológia és lehetséges alkalmazása a pénzügyekben csak egy része az ETF mögötti narratívának. Chung úgy véli, hogy ez csak másodlagos a bitcoin ETF befektetési szerepéhez képest. Egy kis Bitcoin allokáció már diverzifikálja a portfóliót, és növeli az általános kockázattal kiigazított hozamot.

„Az elsődleges dolog a Bitcoin viselkedése és árfolyamtörténete. Amikor a Bitcoint beillesztik egy portfólióba ahol részvények, kötvények és készpénz van, az a befektetések történetének legerősebb diverzifikációja. Befekszel egy keveset, és a Sharpe-mutató megduplázódik.”

Nagyon érdekessé válik, hogy egy mainstream pénzintézet – legyen az BlackRock, Franklin Templeton, Fidelity stb. – hogyan értékesítheti majd ETH ETF-et a tipikus TradFi befektetőnek. Mert a diverzifikációs vonalon már eladták a Bitcoin, így már a portfólió 1,5%-2%-a már Bitcoin ETF-ben ül.

Bizonyos értelemben a BlackRock vezére, Fink már el is kezdett belemerülni az Ethereum összetett világába azáltal, hogy megemlítette a tokenizációt, amely manapság a hagyományos pénzügyi vállalatok körében sokat dicsért koncepció. Ebben a legtöbb ETF kibocsátó valószínűleg teljes szívvel hisz is.

De egy ilyen oktatási kísérlet messze vezet. Meg kell magyaráznia az intelligens szerződéseket és a decentralizált pénzügyeket (DeFi) is, mondta Chung, nem beszélve a kriptovaluta staking témaköréről és a SEC erről alkotott véleményéről.

A Bitcoin és az Ethereum közötti kulcsfontosságú különbség az is , hogy az utóbbi hogyan vált el az energiaigényes proof-of-work rendszerről egy zöldebb validátori modell felé.

Chung azonban nem gondolja az, hogy ESG szemlélet, a környezeti, társadalmi és irányítási modell lesz az alapüzenete annak ahogyan az Ethereum ETF-et a piacra dobják majd.

„Túl sok az ESG befektetésekkel kapcsolatos vita ma. Valószínűleg senki nem akar ilyen terepre tévedni.”