Vagyonszerzés a tech szférában – a Bitcoin Spark az Ethereum újdonsága

A blokklánc technológia utat nyit a vagyonszerzés és a fejlődés előtt. A Bitcoin Spark jelenti az Ethereum blokkláncának új forradalmi mérföldkövét, hiszen a platformban meg van a kellő potenciál ahhoz, hogy megmásítsa a haszon szerzésének és kezelésének módozatát a digitális korban. 

Bitcoin Spark (BTCS)

A BTCS szolgáltatja azt a fundamentális technológiát a kriptoszektorban, ami elengedhetetlen a profit termeléséhez. A PoP (Proof of Process) koncepciója a könnyű hozzáférhetőség és az inkluzivitás megvalósítására törekszik annak érdekében, hogy megnyerjen egy olyan széles körű közönséget, akik hozzájárulnak a felület stabilitásának biztosításához. A Bitcoin Spark azon ügyködik, hogy felszámolja a belépési korlátokat s ezt az erőforrások allokálásán és a bányászok megjutalmazásán keresztül szeretné kivitelezni, a stake és a számítógépes teljesítménytől függetlenül. A BTCS arra buzdítja a megfelelő számítógépes teljesítménnyel rendelkező felhasználókat, hogy adják bérbe azt a platformon olyan szervezeteknek és magánszemélyeknek, akiknek efféle erőtartalékokra van szükségük. A BTCS az okostelefonokon és számítógépeken futó Bitcoin Spark alkamazáson keresztül érhető el. Az applikáció növeli a bányászat hatékonyságát és egy elosztási rendszer jutalmakat szab meg. A PoP kiemelt részeket a PoS és a PoW protokollokből és finomított rajtuk, a jutalmazási rendszer pedig a felajánlott teljesítményt munkavégzésnek és stake-nek tekinti. Annak ellenére, hogy a jutalmak szétosztása nem lineáris módon történik, a fokozott aktivitás és stakelés nagyobb díjakat eredményezhet.

A BTCS az ICO kilencedik szakaszában jár és a portfóliójuk diverzifikálását megvalósítani kívánó bálnáknak köszönhetően eszeveszett tempóban tör előre. Vételára jelenleg 3,50 dollár és 5%-os bónusz is jár hozzá, valamint a becsült 300%-os befektetés megtérülés sem elhanyagolható. A projekt hivatalosan november 30-án debütál majd 10 dolláros ár mellett. A platform megfelelőségi vizsgálatoknak vetette alá rendszereit a Cognitos KYC és okosszerződés ellenőrzések által, garantálva ezzel a biztos és megbízható infrastruktúrát. A sikeres megjelenést követően elérhetővé válnak majd az okosszerződés megbízások és az sApps többrétegű rendszer is. A BTCS bemutatja majd a saját BTCS Wallet-jét is, ami a tokenek tárolására és menedzselésére szolgál.

Ethereum stakelés

A 2022-es Ethereum Merge óta a stakelés lett az egyik legfelkapottabb mód a birtokolt ETH mennyiségének jutalmakon keresztül történő növelésére. Az Ethereum stakelés során ETH érméket használnak a hálózat biztossá tételéhez. Mind a Proof of Work (PoW), mind pedig a Proof of Stake (PoS) a pénzügyi kockázatra támaszkodik a hálózat biztosítása érdekében. A PoS mindezt környezetbarát stílusban teszi, jóllehet ezzel megnövekedett centralizációt idézhet elő és alacsonyabb szintű védelmet.

Ahhoz, hogy valaki Ethereum validátor legyen és jóváhagyja a tranzakciókat, elengedhetetlen a kriptovaluta stakelés, amikor is letétbe helyezik azt egy Ethereum okosszerződésbe. Ha egy validátor tisztességtelenül jár el, a stake egy része elkobzásra kerül a slashing nevezetű folyamat során, ami a jó magatartást ösztönzi.

A validátorokat a jutalmak motiválják, amelyek gázdíjakból és az újonnan kreált ETH-k egy részéből származnak. Ezektől a validátoroktól függ az Ethereum tranzakcióinak archiválása és érvényesítése. Ugyanakkor, ez az ügymenet költséges lehet az átlagos felhasználó számára, mivel speciális berendezésekre van szükség, illetve minimum 32 ETH értékű stake-re.

Azonban a 32 stakelt ETH sem garantálja az állandó blokk validálást, ami kiszámíthatatlan eredményeket generál. Ennek következtében sok validátor staking pool-okhoz csatlakozik, ahol egyesítik erőforrásaikat a biztos jutalmak érdekében. A staking pool tagjai a részesedéseik vonatkozásában osztoznak a megszerzett díjakon. Azokat az egyéneket, akik kevesebb mint 32 ETH-val rendelkeznek, de stakelni szeretnék eszközeiket, delegátoronak nevezik validátor helyett. A delegátor egy validátorra bízza érméit, aki aztán stakeli azokat és blokkjutalmakat szerez a delegátor nevében. A validátorok többnyire egy alacsony díj ellenében végzik ezen szolgáltatásukat.

Az Ethereum stakelést illetőleg több tényezőt is figyelembe kell venni, mert kockázat rejlik az Ethereum belső értékének megítélésében. Ha az Ethereum árfolyama visszaesik, a portfoliónk értéke is vele együtt csökken még a stakelés által biztosított APY (egy év alatt realizálható hozam) ellenére is. Az Ethereum szabályainak megsértése büntetést von maga után, mint például a stake egy részének lefoglalása. Mindazonáltal, a rizikók meglehetősen alacsonyak, ha előzetesen már rendelkezünk Ethereum-mal és megbízható stakelési platformot választunk.

Tudj meg többet a Bitcoin Spak-ról:

Honlap: https://bitcoinspark.org/

BTCS vásárlás: https://network.bitcoinspark.org/register

***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***