Csúcsogat döntöget a Bitcoin szócikk is a Wikipédián
Nemrégiben új csúcsot döntött a Wikipédián a bitcoin szócikk látogatottsága, meghaladva a 2022. júniusa óta mért legnagyobb eddigi szintet. Egyesek szerint ennek köze lehet az elmúlt hét bikapiacához és a Bitcoin spot ETF jóváhagyás körüli pletykákhoz. Október 24-én a Bitcoin Wikipédia szócikke 13490 megtekintést ozott, ami kifejezetten erős szám. A The Block Research egyik elemzője, Rebecca Stevens szerint az elmúlt hét szárnyalása a bitcoin árfolyamában és a Bitcoin spot ETF jóváhagyása sok, kevésbé ismerős befektető érdeklődését felkeltette, ők pedig megnézték maguknak, hogy mi is az a Bitcoin.
A Bitcoin árfolyama nagyon izgalmas periódus előtt áll
Azért ne felejtsük el, hogy 2022. májusa óta október 23-án lépte át először a bitcoin árfolyama a 35 ezer dolláros szintet. Ez azt is jelenti, hogy az elmúlt hónapban majdnem 30%-ot emelkedett a BTC ára. Közben pedig mindenki 2024. január 10-ére figyel. Ez a határideje a többek között az Ark Invest és a 21Shares által beadott Bitcoin spot ETF kérelmek elbírásálának az Amerikai Tőzsde- és Értékpapír Felügyelet (SEC) által. Az optimizmus kifejezetten nagy, nem csoda, hogy olyan sok tőke áramlott kriptovaluta befektetési termékekbe múlt héten, mint 2022. júliusa óta egyszer sem. 326 millió dollárt meghaladta a beáramlás értéke, amelyből 295 millió dollárért a bitcoin felelt egymagában. A beáramlás főleg Kanada és Németország vonatkozásában volt kiemelkedő, az Egyesült Államokban inkább a kivárás a jellemző.
Az ismert és elismert kriptoelemző, Michaël van de Poppe szerint a bitcoin most már egyértelműen bikapiacon van. És akár az 50 ezer dollár sem elérhetetlen a közeljövőben, még a felezés előtt. Ezután lesz majd egy kis visszaesés az X-posztja szerint, ami után viszont akár történelmi csúcsok is jöhetnek. Több elemzővel együtt ő is úgy gondolja, hogy a legnagyobb kriptovaluta most egy stabil tartományt épít magának árában. Azaz lehet némi visszaesés akár 33 ezer dollárig, de onnan biztosan jöhet majd a visszapattanás.