A Bitpanda ezúttal Norvégiában kapott működési engedélyt
A bécsi székhelyű Bitpanda kriptovaluta tőzsde működési engedélyt kapott Norvégiában.
A vállalat már számos európai országban rendelkezik engedéllyel, köztük Ausztriában, Németországban, Franciaországban, Csehországban és Svédországban is. A Bitpanda vezérigazgató-helyettese, Lukas Enzersdorfer-Konrad elmondása szerint a döntéssel egy újabb lehetőséget kaptak a tovább terjeszkedésre:
„Szükségünk van egy olyan európai platformra, amelyben megbízhatunk. A Bitpandánál azt tűztük ki célul, hogy egy ilyen platform legyünk. Az elmúlt egy évben európai szolgáltatóként engedélyt kaptunk Németországban, Svédországban és Norvégiában is. Jelenleg több mint négymillió felhasználóval rendelkezünk, és lehetővé tesszük Európa vezető pénzintézeteinek és neobankjainak, hogy digitális eszközöket kínáljanak” – jelentette ki.
Hei På Deg Norway!
We’re very excited to announce that we’ve become the first non-local firm to be granted a VASP licence in Norway. This latest licence further solidifies our position as Europe’s most regulated broker and will allow us to bring safe and secure digital assets… pic.twitter.com/jIVAMd1QxB— Bitpanda (@Bitpanda_global) October 19, 2023
Norvégia idén májusban jelezte, hogy saját feje után menne a kriptovaluta szabályozásban. Éves jelentésében az ország központi bankja ugyanis megjegyezte: a MiCA szabályozás „nem biztos, hogy minden kriptovaluta szabályozási igénynek megfelel”.
Annak ellenére, hogy a Bitpanda terjeszkedik, néhány nagyobb kriptovaluta tőzsde még mindig küzd az európai hatóságokkal. Szeptemberben a Gemini úgy döntött, hogy kivonul Hollandiából, arra hivatkozva, hogy nem tud megfelelni a szabályozói követelményeknek. A Crypto.com kriptotőzsde, amely nagy marketingoffenzívával igyekezett belépni, márciusban a szabályozói problémák nyomán szintén kivonult Németországból.
Ami viszont azt illeti, a problémák nem érnek véget a kriptotőzsdék számára azzal, hogy elhagyják az Európai Uniót. Az Egyesült Királyság Pénzügyi Magatartási Hatósága nemrégiben például 143 új vállalatot vett fel a nem regisztrált cégekre vonatkozó figyelmeztető listájára, amelyeket az ügyfeleknek „el kell kerülniük”.