Kriptohitelezés svájci módra: újdonság a bankvilágban
A Dukascopy svájci online bank új hitelezési terméket vezetett be, amely lehetővé teszi az ügyfelek számára, hogy kriptovalutájuk ellenében kölcsönt vegyenek fel. A megoldás lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy felvehessék digitális eszközeik értékének 50%-át fiat valutában, miközben megtartják eredeti kriptovaluta befektetéseiket.
A genfi székhelyű Dukascopy Bank mostantól lehetőséget kínál az ügyfeleinek arra, hogy amerikai dollárban vegyenek fel hitelt, miközben megtartják kriptovaluta befektetéseiket. A bank új hitelprogramja keretében a kriptoeszközök piaci értékének 50%-a vehető fel fiat valutában.
A funkció kihasználásához az ügyfeleknek többvalutás bankszámlát (MCA) kell nyitniuk, és át kell utalniuk a használni kívánt kriptovalutát. A számlán belül a digitális eszközök a befektetések közé kerülnek, és ott kell kiválasztani a kriptovaluta-hitel/-kölcsön opciót.
A „Kereskedelmi megállapodás” aláírásakor a felhasználók egy kereskedési alszámla bejelentkezési adatait is megkapják, amelyben kriptoeszközeik piaci értékének további 50%-át találhatják fedezetként, valamint kriptovaluta befektetésüket nyitott pozícióként.
Ez azt jelenti, hogy ha 0,1 bitcoint (1BTC = BTC Price ) teszünk fel MCA-számlánkra, akkor a bank weboldalán található online számológép szerint (a cikk megírásának időpontjában) 1398 dollárt kapunk a bankszámlánkra, és a kereskedési számlánkra is ugyanannyi fiat összeget kapunk.
A bank emellett egy 0,1 BTC/USD hosszú margin pozíciót is nyitna a kereskedési alszámlán. A svájci pénzintézet megjegyezte, hogy minden művelet automatizált, és hozzátette, hogy az ügylethez a beérkező kriptoeszközök 1%-át számolják fel jutalékként.
A svájci pénzügyi piaci felügyeleti hatóság által szabályozott Dukascopy ajánlata a kriptovaluta ágazat egésze és különösen a kriptohitelezési szektor számára kihívásokkal teli időszakban érkezik, amelyet a megnövekedett szabályozás nyomás és olyan nagy horderejű csődök kísérnek, mint pl. Celsius és Voyager kriptohitelezői platformoké.