A világ legfiatalabb milliárdosai, akik 12,3 milliárd dollár felett uralkodnak

A vagyon felhalmozása általában hosszú évekbe telik, de a szerencsésebbek akár pár nap alatt is meggazdagodhatnak. A Forbes szerint a milliárdosok átlagéletkora 65 év. Ennek ellenére egyre több a fiatalon vagyont szerzők száma, ami sokszor az öröklésnek köszönhető.

Egy olyan korban élünk, amikor a világ megállás nélkül rohan előre és emiatt az innováció szerepe is folyamatosan nő. Egy ilyen világban a kitartó és innovatív fiatalok számára rengeteg lehetőség kínálkozik. Vannak, akik saját ötleteiknek és kemény munkájuknak köszönhetően értek el hatalmas sikert, míg mások csupán örökölték a család vagyonát vagy annak egy részét. A cikkben bemutatjuk a nyolc leggazdagabb fiatalt, akik öröklés útján szerezték vagyonukat és nincs más feladatuk, mint megőrizni vagy tovább gyarapítani azt!

Igaz, sokan alig múltak húsz évesek, de vállalkozói kedvüket, ötleteiket és a helyzetüket egyaránt felhasználják arra, hogy a megszerzett vagyonukat megtartsák.

7-8. Andresen örökösnők, 3 milliárd $

A 26 éves Katharina és a 28 éves Alexandra, a hatodik generációs tulajdonosai a Ferd befektetési vállalatnak. Fejenként 1,5 milliárd dollárral a bankban a jövőjük miatt nem kell aggódniuk, mégis  aktívan tevékenykednek. Alexandra, a 42%-os Ferd részesedése mellett egy osloi építési vállalatnál dolgozik, emellett nemi egyenlőség és az LGBTQ+ mozgalom támogatója. Húga, szintén 42%-al rendelkezik a cégben és a családi üzlet mellett nemzetközi szinten elismert díjlovagló.

5-6. Kim Jung testvérek, 3,4 milliárd $

A dél-koreai testvérpár a néhai édesapjuk, Kim Jung-ju által alapított Nexon (NXC) játékipari óriáscégben való részesedéssel szerezte vagyonát. A 19 és 21 éves testvérpár összesen a családi vagyon kétharmadát örökölte és állítólag a Nexonból is 15-15%-ot részesedtek. A fiatal örökösökről egyébként nem sokat tudni, kerülik a nyilvánosságot és jelenleg nem vesznek részt az üzleti ügyekben.

4. Kevin David Lehmann, 2,5 milliárd $

A 21 éves német származású fiatal fiú 2,5 milliárd dolláros vagyonnal büszkélkedhet. Vagyonát Németország vezető drogéria láncában, a DM-ben kapott 50%-os részesedéssel szerezte.

1-3. Del Vecchio örökösök, 11 milliárd $

Az olasz üzletember, Leonardo Del Vecchio, aki 2022-es halálakor Olaszország második leggazdagabb üzletembere volt, hat gyermekére jelentős örökséget hagyott. Leonardo alapította a Luxottica szemüvegipari csoportot, amely olyan világhírű márkákat birtokol, mint az Armani Exchange, a Burberry és a Dolce.

Bár gyermekei külön-külön is vezetnék a listát, a Del Vecchio örökösök vagyona együttesen meghaladja a 11 milliárd dollárt Az örökléssel a hat gyermek közül három egy csapásra a világ leggazdagabb milliárdosává vált. Leonardo Maria Del Vecchio jelenleg 28 éves, Luca 22, Clemente pedig csak 18, mégis fejenként 3,5 milliárd dolláros örökségben részesültek.

Hogyan gazdálkodnak a feltörekvő milliárdosok?

A világ és a befektetők, habár befogadóbbak a fiatal üzletemberek iránt, hagyományosan az idősebb, tapasztaltabb vezetőket értékeli. Ennek az öt fiatal mogulnak a felemelkedése jelentős változást hozhat a vagyongyarapodás dinamikájában. A gyorsan változó piacokhoz való alkalmazkodásnak és a lehetőségek megragadásának képessége tette lehetővé számukra a globális gazdagsági csúcspozíciók betöltését.

Bár különböző iparágakat képviselnek, egy közös vonás mégis feltűnik: Mindegyikük már meglévő családi kapcsolatokon keresztül szerezte vagyonát. A családi tulajdonban lévő vállalkozások gyakran bíznak kulcsfontosságú vezetői szerepeket közeli rokonokra, kihasználva a családi körön belüli bizalmat.

A legtöbb szülő azonban csak a bizalomra építve nem bízná fiatal gyermekeire az életen át épített vállalkozást. Éppen ezért a leendő örökösök mindig a legjobb oktatást és a legjobb lehetőségeket kapják. Így mire pozícióba kerülnek, megbízhatóan és felelősségteljesen végzik a munkájukat. Emellett számos jól képzett tanácsadó veszi őket körbe, akik segítenek a megfelelő döntések meghozatalában.

A milliárdos csemeték így olyan vállalkozói attitűdöt sajátíthatnak el, ami arra ösztönzi őket, hogy forrásaikat közvetlen befektetéseken vagy magántőkealapokon keresztül vállalkozásokba vagy feltörekvő startupokba irányítsák. Sok fiatalon meggazdagodott ember közvetlenül vesz részt startupokban vagy befektetéseiket magántőke alapokon keresztül irányítják. Ezek a tendenciák egy kicsit el is mozdíthatják a globális tőke súlyát a biztos befektetésektől a kockázatosabb, de ígéretesebb innovatív startup szektor felé.