Megérkezett a Meta új AI eszköze, a Code Llama
A technológiai óriás legújabb, mesterséges intelligencián alapuló terméke, a Code Llama, a fejlesztők munkáját hivatott megkönnyíteni.
A Facebook anyavállalata augusztus 24-én jelentette be a Code Llama debütálását, ami egy nagy nyelvi modell (Large Language Model – LLM) a programozók és szoftverfejlesztők számára.
A Meta szerint a Code Llama képes kódokat generálni és meg is fejteni azokat, illetve javítja a munkafolyamatok hatékonyságát. Mi több, elgördíti az akadályokat a kezdő fejlesztők útjából is, teret engedve az ismeretszerzésnek.
A vállalat a nagyközönség tudomására adta, hogy a szóban forgó új produktum a Llama 2 nyílt forráskódú nagy nyelvi modell programozásra specializált verziója. Ebből kifolyólag ugyanazok a felhasználási feltételek vonatkoznak mindkét eszközre.
A hivatalos közlemény szerint a Code Llama a kódgenerálás mellett a természetes nyelvfeldolgozást is támogatja, valamint bemeneti adatként is elfogadja azokat. Mindemellett az AI asszisztens debuggolási célokra is használható.
Az eszköz olyan közkedvelt programozási nyelvek alkalmazását teszi lehetővé, mint a Python, a C++, a Java, a PHP, a Typescript (Javascript), a C#, és a Bash.
A Meta 3 különböző változatot dob piacra, eleget téve az eltérő paramétereknek és követelményeknek. Ennek fényében a felhasználók választhatnak egy 7, egy 13 és egy 34 milliárd paraméteres variáns közül.
Ha mindez nem lenne elég, a techcég beharangozott egy kifejezetten Python-ra fejlesztett Code Llama verziót, továbbá pedig egy utasítás fókuszú típust is.
Az egykoron Mark Zuckerberg által létrehozott vállalat mindent megtesz annak érdekében, hogy kielégítse ügyfelei igényeit. A konkurencia egyre csak nő, így leleményes megoldásokhoz kell fordulniuk. Ily módon jött létre a Threads közösségi média platform is, ami az X (korábban Twitter) helyét kívánja átvenni.
A kriptoközösség berkein belül felröppent az a feltevés is, miszerint az AI segítségével okosszerződések hozhatóak létre és kijavíthatóak a már létező szerződések sebezhetőségei. A Meta egyelőre még nem támogatja az olyan okosszerződés programozási nyelvek használatát, mint a Solidity, de ami késik, az nem múlik.