Zöldben a Tron (TRX) árfolyama, 5. szakaszába lépett a TCRV ICO
A múlt hónapban egyéves csúcsot elérő Tron (TRX) ma 6%-os emelkedésre virradt, jelenleg 0.086 dolláros áron kereskednek az érmével.
A webet decentralizálni szolgáló platformot 2017-ben indította el a kínai vállalkozó, Justin Sun. A projekt először az Ethereum hálózatán működött, majd egy évvel később áttért saját blokkláncára. A Tron azzal a szándékkal jött létre és épült fel, hogy kivonja a jelentős szórakoztatóipari vállalatokat és azok részvételét a digitális tartalmak terjesztésének és az azokhoz való hozzáférésének folyamatából. Sun azt tűzte ki céljának, hogy egy olyan platformot teremtsen, ahol a tartalomkészítők decentralizált módon, közvetítő nélkül oszthatják meg alkotásaikat a fogyasztókkal.
A Tron és a TRX kifejezéseket gyakran felváltva használják. Technikailag a Tron magát a hálózatot jelenti, a TRX pedig a hálózaton használt kriptovaluta. A TRX jelenleg 7,7 milliárd dolláros piaci kapitalizációjával a 10. helyet foglalja el a CoinMarketCap kapitalizációs listáján.
Justin Sun leginkább extravagáns marketinghúzásairól ismert, és az emiatt különböző hatóságokkal folytatott konfliktusai is általában nagy hangot kapnak. Idén márciusban például az amerikai SEC indított ellene pert csalás vádjával. A hatóság szerint a férfi és vállalatai már 2017 óta mesterségesen pumpálják fel a TRX kereskedési volumenét. Állítják, hogy több celebet is lefizettek, hogy a közösségi médiában reklámozzák a szóban forgó kriptovalutát. A 8 megvádolt híresség között volt például Lindsay Lohan színésznő, illetve Jake Paul boxoló/tartalomkészítő. Végül 400 ezer dolláros büntetésben állapodtak meg a tőzsdefelügyelettel.
Ethereum VS Tron
A hálózatváltás óta a Tront sokszor, mint az “Ethereum riválisa” emlegetik, sokan azonban úgy vélik, hogy Sun platformja soha nem fog felérni az előbb említett blokklánc szintjére. A közösség ezt a nézetet leginkább a Tron hálózatán futó „komolytalan” projektek miatt vallja. Olcsóbb tranzakciós díjainak és gyorsaságának köszönhetően azonban a Tron blokkláncán eddig összesen 6,1 milliárd tranzakció zajlott le, ami 3x több legfőbb versenytársáénál. Ennek legfőbb oka, hogy a Tron jelenlegi hálózata másodpercenként 2000 tranzakció feldolgozására képes. Az Ethereum ezzel szemben a tranzakciók sebességét tekintve másodpercenként 30 tranzakcióra korlátozódik.
Az Ethereum minden kétséget kizáróan az okos szerződéses platformok atyja. Létrehozója Vitalik Buterin, akinek érdeklődését felkeltette a Bitcoin, azonban felismerte, hogy a blokklánc technológiát jóval többre lehet használni egy egyszerű fizetési módszernél. Rájött, hogy a blokklánc technológiával decentralizált alkalmazásokat is létre lehet hozni, így jött meg az ihlete az Ethereum létrehozásához.
“Az Ethereum gas díjai lényegesen drágábbak, a nagy torlódások idején akár 10 dolláros díjakkal is számolhatunk. Végső soron ez azt sugallja, hogy a felhasználók az Ethereum helyett a Tronra vándorolnak át, hogy tranzakciókat, például USDT átutalásokat hajtsanak végre” – magyarázta David Shuttleworth, a A ConsenSys DeFi közgazdásza. „Röviden, a Tron használata sokkal olcsóbb, mint az Ethereumé, és így sokkal több tranzakciót kezel naponta, jelenleg körülbelül 6:1 arányban” – tette hozzá.
A Tradecurve nagy hangsúlyt fektet az oktatásra
Mivel manapság sok befektető megkérdőjelezi a központosított tőzsdék integritását, a Tradecurve egy decentralizált alternatívát szeretne kínálni a központosított tőzsdék minden előnyével.
Hibrid tőzsdeként a befektetők a Tradecurve segítségével hagyományos eszközöket, például részvényeket, CFD-ket és forexet is vásárolhatnak kriptopénzzel, valamint magával a kriptovalutákkal is kereskedhetnek. Annak érdekében, hogy az ügyfélélmény a lehető legegyszerűbb legyen, a díjak rendkívül alacsonyak, és a Tradecurve esetében nem szükséges KYC vagy személyes ellenőrzés. Ehelyett a befektetők névtelenül kereskedhetnek külső kriptotárcájuk csatlakoztatásával.
A Tradecurve három oktatási eszközt is biztosít a befektetők számára, hogy segítsen nekik optimalizálni a hozamokat. Ezek közé tartozik egy ingyenes Metaverzum kereskedési akadémia, egy copy-trading előfizetés és egy AI kereskedési előfizetés. Utóbbi kettő kedvezményesen vásárolható meg a TCRV token tulajdonosok számára.
A projekt ma lépett be ICO-ja 5. szakaszába. Az előértékesítési időszakban eddig több, mint 8.5 millió TCRV token kelt el. Egy érmét jelenleg 0.025 dollárért tudunk megvásárolni, de amint a jelenlegi szint lezárul, az ár 0.029-re emelkedik.
***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***