Robert F. Kennedy elnökjelöltnek mégis van bitcoinja

A legendás egykori amerikai elnök, JFK unokaöccse, Robert F. Kennedy nemrégiben felfedte, hogy 100 ezer és 250 ezer dollár közötti értékben birtokol bitcoint. A Demokrata Párt elnökjelöltje és a kriptovaluták elkötelezett támogatója azután beszélt erről, hogy két hónappal korábban a Miami Bitcoin konferencián még arról beszélt, hogy neki nincs kriptoja.

Kennedynek mégis van kriptoja – ez jó vagy rossz hír?

A CNBC birtokába került pénzügyi jelentés szerint a Kennedy-család 250 ezer dollárnál kevesebb értékben birtokol bitcoint június 30-ai állapot szerint. Egyesek szerint ez tökéletesen mutatja, hogy Robert F. Kennedy mennyire elkötelezett kriptos, mások szerint viszont ez felveti a pártatlanság kérdését. Főleg, hogy idén májusban a Miami Bitcoin konferencián Kennedy arról beszélt, hogy neki nincs bitcoinja – bár hangsúlyozta, hogy kampányához BTC adományokat is elfogad. Megkeresésre Kennedy kampánymenedzsere, az egykori demokrata képviselő, Dennis Kucinich elmondta, hogy a BTC-t a miami beszéd után, de még június 30. előtt vásárolta az elnökjelölt. Azért nem egyedi Kennedy helyzete. Kifejezetten hosszú ugyanis azon amerikai politikus listája, akik birtokolnak bitcoint. A szenátor, Cynthia Lummis 2021. nyarán vásárolt 50 ezer és 100 ezer dollár közötti értékben a legnagyobb kriptovalutából. Mondjuk ő már 2013-ban vásárolt BTC-t darabonként 300 dollárért.

További szenátorokként Pat Toomey és Ted Cruz is birtokol már bitocint. És ha már Miami – a miami polgármester, Francis Suarez már a fizetését is bitcoinban kapja fiat pénz helyett. Visszatérve Robert F. Kennedyre, a 69 éves politikus elég megosztó véleményeket közöl többféle témában, amelyek azért csökkentik a végső esélyeit. Ilyen vélemény például a nukleáris energia elleni felszólalása vagy éppen a COVID-19-ről szóló egyes összeesküvés-elméletek támogatása. Azt is hangsúlyozta, hogy ha elnök lesz, akkor BTC-barát törvénykezést fog bevezetni. Többször nyilatkozta már, hogy csak annyi ellenőrzést és követelményt fog bevezetni az iparágban, amennyi feltétlenül szükséges a pénzmosás elleni küzdelemben. És ami pozitív, hogy a központi banki digitális valuták (CBDC-k) ellen is felszólalt többször, azokat a pénzügyi „elnyomás” eszközeként látja.