Hogyan ne menjen rá a gatyád a bitcoin tranzakciós díjakra
Minden kriptovaluta ügylet tranzakciós díjjal jár: a díjból a bitcoin esetében a bányászok jutalomban részesülnek, akik cserébe fenntartják a hálózat működését és biztonságát. Időközönként azonban a jutalom értéke az egekbe szökhet, és ekkor felmerül a kérdés: mégis hogyan lehetne megkerülni, hogy ne menjen rá a gatyád a díjakra?
A bitcoin tranzakciós díjai ingadozhatnak, és már-már alapszabály, hogy amennyiben sokan használják a hálózatot, a díjak is emelkednek. Egyáltalán nem megdöbbentő például, hogy 2021-ben a bikafutam közepette a BTC díja egy hónap alatt 362 százalékot emelkedett: az adatok szerint márciustól áprilisig tranzakcióként 13,57 dollárról 62 dollár fölé ugrott. Amikor pedig a hálózat túlterhelt, a bányászok azokat a tranzakciókat részesítik előnybe, amelyekhez magasabb díjak vannak csatolva. Ezáltal a magasabb díjat fizető tranzakciók gyorsabban kerülnek feldolgozásra. A 2017-2018-as bikapiac szintén jól szemlélteti, hogy a hálózati aktivitás miként befolyásolja a tranzakciós díjakat. Akkoriban ugyanis a jutalom 50 dollár körüli volt, mára azonban már több bányász is beszállt a buliba, így a díjak megfizetése nem annyira fájdalmas.
Fontos továbbá, hogy a bitcoin blokkok mérete korlátozott, ami azt jelenti, hogy csak meghatározott mennyiségű tranzakciót lehet elhelyezni egy blokkban. Amikor a tranzakciók száma meghaladja a rendelkezésre álló helyet, akkor a díjak megnövekedhetnek, így a felhasználóknak magasabb díjat kell fizetniük ahhoz, hogy a tranzakciók bekerüljenek a blokkba.
De mit tegyél, ha a tranzakciós díjak az egekbe szöknek?
- Gondoskodj arról, hogy ne csúcsidőben végezd ügyletedet: a nap folyamán ugyanis vannak olyan időszakok, amikor többen használják a hálózatot. Ilyenkor pedig értelemszerűen a díjak is magasabbak. A FOREX szerint a kriptovalutákkal leginkább reggel 8 és délután 4 óra között kereskednek, így érdemes a korai órákban vagy éjjel kereskedned.
- Használd a Bitcoin Lightning Network-öt: az LN gyors, olcsóbb és anonim tranzakciókat tesz lehetővé, valamint alkalmas lehet az akár 1 Satoshi nagyságú mikro fizetésekre is.
- Optimalizáld a tranzakciós díjat: néhány kriptovaluta tárca lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy manuálisan beállítsák a tranzakciós díjakat. Az alacsonyabb díjak beállításával és a megfelelő prioritási szint kiválasztásával minimalizálhatod a költségeket, miközben továbbra is elfogadható idő alatt mehet végbe a tranzakciód.
- Válassz olyan tőzsdét, amely alacsony tranzakciós díjakkal dolgozik: nem titok ugyanis, hogy egyes kriptovaluta tőzsdék magas díjakat számítanak fel a tranzakciókért a vállalat működése és általános költségei fedezésére. Érdemes tehát olyan platformok felé venni az irányt, mint amilyen a Tradecurve is, amely megfizethető kereskedési díjakkal várja felhasználóit. Árképzési modelljüket egyébként úgy alakították ki, hogy az tisztességes és átlátható legyen, biztosítva azt, hogy a kereskedők ne legyenek kitéve átláthatatlan vagy ésszerűtlen díjaknak.
A Tradecurve egyékbént egy hibrid all-in-one kereskedési platform, amely nem csak a tranzakciós díjak csökkenése mellett tüntet, de megoldja a tőzsdék néhány további égető problémáját is. Többek között lehetővé teszi a banki szolgáltatásokhoz hozzá nem férő („unbanked”) emberek számára, hogy KYC-követelmények nélkül képesek legyenek közvetlenül kriptotárcájukból kereskedni.
További információkért a Tradecurve kapcsán kattints az alábbi linkekre:
Weboldal: https://tradecurve.io/
Előértékesítés: https://app.tradecurve.io/sign-up
Twitter: https://twitter.com/Tradecurveapp
Telegram: https://t.me/tradecurve_official
***Figyelem! Fenti írásunk egy támogatott vendégtartalom. A BitcoinBázis szerkesztősége semmilyen formában nem vállal felelősséget a leírtakért és fokozott óvatosságra inti minden Olvasóját az extrém kockázatos kriptovaluta, CFD, token, metaverse, DeFi, play-to-earn és ICO/STO/SAFT befektetések kapcsán. Egyéni kutatás és az állítások alapos ellenőrzése maximálisan javasolt. Kereskedj, invesztálj és játssz felelősségteljesen.***