Etiópia 600 megawattra növelte a bitcoin bányászatra szánt energiamennyiséget

Etiópia növelte a bitcoin bányászatra felhasználható villamosenergia-mennyiséget, ezzel pedig a világ egyik leggyorsabban növekvő piacává vált a kriptobányászat területén.

Etiópia a hírek szerint 600 megawattra növelte a bitcoin bányászat számára biztosított villamosenergia-allokációját, ami még vonzóbbá teszi az országot a bányászok számára, hiszen ott található a világ egyik legalacsonyabb energiaköltsége. Ethan Vera, a Luxor nevű bányászcég társalapítója és vezérigazgatója szerint az afrikai ország az év végéig további néhány száz megawattot tervez hozzáadni a jelenlegi 600 megawattos energiamennyiséghez.

Vera, aki nemrég látogatást tett Etiópia tucatnyi bányászfarmján, elárulta, hogy a bányászok közül sokan olyan középgenerációs gépeket használnak, mint az S19J Pro, az A1346 és más modellek. A vezérigazgató az alacsony energiafogyasztásuknak tulajdonítja ezeknek a készülékeknek a népszerűségét az afrikai országokban.

Így profitálhat Etiópia a bitcoin bányászatból

Az év elején Etiópia jelezte szándékát, hogy a bitcoin bányászat központjává szeretne válni, amikor huszonegy, elsősorban kínai bányászcéggel kötött áramellátási megállapodást. A Grand Ethiopian Renaissance Dam nevű gát üzembe helyezésével ezek a megállapodások várhatóan nemcsak óriási bevételt jelentenek Etiópiának, hanem az országot a kínai bitcoin bányászok központjává is teszik.

Érdemes megjegyezni, hogy egy tavaly év végén közzétett jelentés szerint Etiópia a 2021 óta megtermelt 4,9 gigawattnyi vízenergiának csak mintegy 5%-át használja fel, mivel a lakosságnak csak 51%-a fér hozzá az elektromos áramhoz. Az állami áramszolgáltató nem tudta kiépíteni a szükséges infrastruktúrát, hogy minden etiópiai lakoshoz eljusson.

A jelentés szerint a bitcoin bányászok felhasználhatnák a felesleges villamos energiát, hogy segítsenek Etiópiának előteremteni az áramelosztási infrastruktúrába való beruházáshoz szükséges tőkét. Az afrikai ország azonban csak akkor lesz képes ezt elérni, ha az olyan szabályozó hatóságok, mint az etiópiai információs és hálózatbiztonsági hivatal lépéseket tesznek a bürokrácia csökkentése érdekében.