A hét hírei: 30 ezer dollár alatt minden cent fáj a bányászoknak

A bitcoin bányászok költségeik miatt nem várhatnak a végtelenségig a bitcoin eladásokkal.

A hét legfontosabb kriptovaluta hírei egy helyen

Az Európai Központi Bank által tegnap bejelentett várható kamatemelés lehetősége nem volt hatással a bitcoin árfolyamára. Ezzel szemben, amikor a FED bejelentette a fél bázispontos kamatemelését május 4-én, a bitcoin 40 ezer dollárról 36 ezer dollárig esett két nap leforgása alatt.

Az amerikai gazdasági adatok sokkal jobban megmozgatják a kripto piacot. Annak ellenére, hogy reménykedtek, hogy az inflációs időszak legrosszabb időszaka már lezárult, a májusi fogyasztói árindex havi összevetésben 1%-os, éves összehasonlításban pedig 8,6%-os volt – ez 1981 óta nem látott szintre való visszatérést jelent, ami nagy ugrás az elmúlt hónaphoz képest. Miután napvilágot látott a 40 éve nem tapasztalt inflációs adat az Egyesült Államokban, a kereskedők szinte azonnal elkezdték beárazni az erősebb kamatemelés várakozásait. Ha a FED ugyanis keményebben megemeli az irányadó kamatlábat, akkor az a kockázatos eszközök piacának gyors csökkenését ránthatja magával.

Hivatalosan is elismerte Jamaika a Jam-Dex központi banki digitális valutát (CBDC), mint hivatalos fizetőeszközt. A bank célja a CBDC törvényes fizetőeszközzé tételével az volt, hogy alternatívát nyújtsanak a főleg készpénzmozgásra épült jamaikai gazdaság számára. A digitális jamaikai dollár egy jóval biztonságosabb alternatívát kínál majd a fizikai bankjegyekkel szemben.

Nem a te kulcsod, nem a te kriptód

A litván pénzügyminisztérium úgy döntött, betiltja a nem letétkezelői kriptotárcákat. A bejelentés az Európai Unió közelmúltbeli rendelete után érkezett, amely az anonimitás-ellenes szabályok előremozdításáról döntött a kriptotérben. Az új szabályozás szigorú előírásokat határoz meg az országon belül működő kriptoszolgáltatókra is.

Az amerikai PayPal felhasználók mostantól kiutalhatják a platformon tárolt kripto eszközöket más tárcákba és váltókba. A lépésre a PayPal kriptó felhasználói 2020 októbere óta várnak, amikor a cég először bejelentette, hogy kritpót lehet vásárolni a platformon. Szokás szerint először csak egy teszt csoport számára nyitják meg az opciót, majd vezetik be a platform többi felhasználója számára.

30 ezer dollár alatt minden cent fáj a bányászoknak

Míg a bitcoin-bányászok eddig nagyrészt visszatartották a nagyobb eladásokat, miközben a BTC/USD árfolyama ereszkedik le, lassan elérkezik a pont amikor már nem éri meg bitcoint bányászni.

A CryptoQuant elemző platform számításai azt mutatják, hogy a bányászok termelési ára – azaz, hogy mennyibe kerül egyetlen Bitcoin kitermelése – pontosan ott lehet, ahol a jelenlegi ár is található.

Míg a „nyers” költségek körülbelül 22 000 dollár körül mozoghatnak BTC-nként Észak-Amerikában, ahol a hashing teljesítmény oroszlánrésze található, a további költségek beszámításával a 30 000 dolláros árfolyamon vannak éppen nullában a bányászok.

Bitcoin beáramlás a tőzsdéke a bitcoin bányászok irányából

Eddig csak a májusi, 24 000 dollár alá zuhant bitcoin árfolyamra reagált a bányásztársadalom észrevehető bitcoin eladással.

Az adatok azt mutatják, hogy 2022 márciusában megnövekedett a Bitcoin beáramlás a bányászoktól a tőzsdék felé, majd május első hetében hirtelen beesett a bitcoin árfolyama. Ez összhangban van néhány bányászati vállalat által 2022 első negyedévében bejelentett Bitcoin eladással is. 

Konszolidálódik a bitcoin árfolyam

A BTC/USD árfolyama 29 300 és 30 400 dollár között mozgott, ami jelentős volatilitást jelez az elmúlt 24 órában, de még közel nem olyan durva a helyzet, mint májusban volt tapasztalható. A kereskedési volumen 16 százalékkal nőtt, miközben a teljes piaci kapitalizáció 563 milliárd dollár körül mozog, ami 46 százalékos bitcoin dominanciát jelent.

Csökkenő háromszög bitcoin

A bitcoin árfolyama az elmúlt héten tovább stabilizálódott az egyre szorosabb árfolyam csatornában. A május végi utolsó jelentős emelkedés után a BTC/USD a jelenlegi több hetes csúcsot 32 500 dolláron tartotta.

A június eleji visszaesés után egyértelmű támaszra talált a piac 30 ezer dollárnál. A 29 250 dolláros támasz szint továbbra is visszafordította a lefelé mutató további próbálkozásokat az elmúlt héten.

Ezenkívül a BTC egy sor alacsonyabb csúcsot állított be, ami egy csökkenő háromszög-konszolidációs mintát jelez. Ha ezen áttör az árfolyam, az valószínűleg újabb nagy hullámot eredményezne mindkét oldalon. Ezért kulcsfontosságú, hogy figyelemmel kísérjük a 29 250 dolláros támaszt vagy a csökkenő ellenállási trendvonal további tesztjeit.

Altcoin hírek

Binance Coin (BNB) Árfolyam

Az amerikai szabályozó hatóságok vizsgálják, hogy a Binance Holdings Ltd. megszegte-e az értékpapír-szabályokat azzal, hogy digitális tokeneket adott el, amikor a kriptotőzsde öt évvel ezelőtt épp csak beindult. A nyomozók azt próbálják kideríteni, hogy a 2017-es kezdeti BNB coin olyan értékpapír értékesítésnek minősült-e, amelyet be kellett volna jegyeztetni a hatóságnál.

BNB árfolyam

A Binance Coin (BNB) kereskedése jelenleg éppen a 300 dolláros határ alatt zajlik. Mindaddig, amíg az ár a széles csatorna közepén található, a 238 dolláros támasz és a 336 dolláros ellenállás között, lehetőség van mindkét irányba kereskedni.

Eközben szimmetrikus háromszög alakzat alakult ki a grafikonon, ami a bikák és a medvék határozatlanságára utal. A bikák megpróbálják az árat az ellenállási vonal fölé tolni, de a medvék nem hajlandók átengedni az árfolyamot.

Ha az árfolyam lefelé fordul a felső ellenállás miatt, a medvék ismét megpróbálják a BNB/USD párt a támaszvonal alá húzni. Ha ezt sikerül megtenniük, akkor az árfolyam 265 dollárra csökkenhet, ahol ismét felbukkanhat a vásárlási kedv.

Alternatív megoldásként, ha a bikák az ellenállási vonal fölé tolják és fenntartják az árfolyamat, az azt sugallja, hogy az eladók elveszítették a csatát. A pár ezután elérheti a 350 dolláros szintet is. 

Solana (SOL) árfolyam

Az örök Ethereum-gyilkosként emlegetett Solana hálózatának nincs valami túl jó időszaka. Legalább hét különböző alkalommal állt le teljesen vagy részlegesen az elmúlt 10 hónap során. Nem tett ez jót az árfolyamnak sem.

Solana árfolyam összeomlás

A SOL ára a csökkenő trendvonal által kijelölt ellenállás és a vízszintes trendvonallal határolt támasz által meghatározott tartományon belül konszolidálódik. Ez pedig úgy tűnik egy csökkenő háromszög alakzatot rajzol ki, ami a trend folytatódó mintája.

Ezért, mivel a SOL csökkenő trendet mutat, nagyobb a valószínűsége, hogy a háromszög tartománya alá kerül majd az árfolyam. Már most is mintegy 85%-kal lejjebb van a SOL a 2021. novemberi 267 dolláros csúcshoz képest. Így a további esés, már nagyon fájdalmas lehet.

A technikai elemzés szabálya szerint, ha egy esés sorozatot egy csökkenő háromszög kialakítása követ, az addig tarthat, amíg az ár a háromszög maximális magasságával nem esik le. Ezzel a SOL medve piaci célértékét 22,50 dollárra teszik a kereskedők júniusban, ami körülbelül még 40%-kal alacsonyabb a mai árhoz képest.

De nem minden csökkenő háromszög vezet letöréshez. Nevezetesen, a minta előzményei alapján 7/10 annak a valószínűsége, hogy a csökkenő háromszög beállítása eléri a profitcélt.


A BitcoinBázis most már két újabb közösségi média platformon érhető el, csatlakozzatok hozzánk a Discordon és a TikTokon!