A múlt héthez képest 100 milliárd dollárt esett a kriptopiac a FED ülése után

Mintegy száz milliárd dollárt esett a kriptopiac az előző hét óta, miután a FED végre bejelentette, hogy márciusban alapkamat emelés lesz. A bitcoin árfolyama 40 ezer dollár környékéről egészen 35,000 dollárig is csúszott, és azóta sem tudott sokkal feljebb kúszni. A kamatemelésre már jó ideje számított mindenki, hiszen egyértelmű volt, hogy az elszálló inflációra az amerikai FED kénytelen reagálni. Az általános közgazdaságtani vélekedések szerint az alapkamat emelés az inflációra adott szokványos válasz. Egyrészt sokan választják a magasabb hozamot kínáló államkötvényeket egy kamatemelés után, ami csökkenti a kínálati nyomást például az ingatlan és az értékpapírpiacon. Másrészt az alapkamattal együtt emelkedő hitelköltségek szintén visszafogják az árupiaci és az ingatlanpiaci keresletet, ami szintúgy segít csökkenteni az inflációt.

Az eséshullám után a Bitcoin piaci kapitalizációja immár csupán 700 milliárd dollár, ami jelentősen kevesebb, mint a néhány hónappal ezelőtti, több mint 1000 milliárdos érték. Az Ether érme árfolyama még a már említett körülbelül 10 százaléknál is nagyobb esést produkált. A legnépszerűbb DeFi érme 3000 dollárról egészen 2500 dollárig esett, ami több, mint 15 százalékos visszaesés.  Az Ethereum esetében azóta még minimális visszakapaszkodás sem tapasztalható, az árfolyam most is 2500 dollár körül szenved. Az egész kriptopiac sajnos év eleje óta szinte csak esett.

Piros számok negatív előjellel minden irányban

Ami az altcoinokat illeti, a Binance Coin, az XRP és a MATIC árfolyamában szintén körülbelül hasonló negatív mozgások voltak megfigyelhetőek. Nem úgy a Solana árfolyamában, amelynek értéke 130 dollár környékéről egészen 90 dollár környékéig esett, ami 30 százalékos zuhanás, az esés pedig azóta is csak folytatódik. A Polkadot szintén 20 százalék feletti esést mutatott be. A kisebb altcoinok tekintetében van, ahol még rosszabb a helyzet.

Ami a shitcoinokat illeti a Dogecoin nem sokat mozdult az utóbbi héten, a visszaesés Elon Musk kedvenc érméjénél csupán 10 százalék körüli, vagyis a Bitcoin árfolyamának visszaeséséhez hasonlítható. A DOGE jelenleg 14 cent körül mozog ami eléggé távol van a tavaly áprilisi 75 cent környéki csúcstól, igaz az azóta tapasztalható folyamatos monoton esés során többször is kilőtt az árfolyam akár 50 százalékot is 2-3 hétre. Ha Elon Musknak tényleg sikerül meggyőznie a McDonald’s gyorséttermet, hogy fogadják el a DOGE érmét, mint fizetőeszközt akkor talán ismét újabb ideiglenes felvillanást láthatunk.

A másik Elon Musk szörnyszülött érme, a Shiba Inu, közel 30 százalékos esést produkált, amivel az utóbbi 2 hét legnagyobb vesztesei közé került, már ami a számottevő piaci kapitalizációval rendelkező coinokat illeti.