10 közismert vállalat vezérigazgatója fenntartható kontinensé akarja változtatni Európát

10 európai nagyvállalat vezérigazgatója összefogott azért, hogy a vén Európát egy fenntarthatóbb és élhetőbb kontinensé változtassa. Ehhez a cégek pénztárcáját is kinyitották, hiszen több mint 100 milliárd eurót adnak egy közösen létrehozott projektnek, hogy csökkentsék a kontinens szén-dioxid kibocsátását.

Az Alliance for Europe Recovery, Reform and Resilience egy 2020-ban született akcióterv, mely azért került létrehozásra, hogy gyakorlati megoldásokat kínáljon Európa minden ágazatán átívelő klímavédelmi projektjéhez. Az Európai Bizottsággal folytatott szoros és konstruktív eszmecsere célja nem más, mint a szén-dioxid kibocsátásának csökkentése és a jövő generációja számára egy élhetőbb kontinens kialakítása. A tavaly létrehozott projekt 2030-ig 100 milliárd eurót fog kapni 10 európai nagyvállalattól azért, hogy a különféle ipariágaknak segítsen a fokozatos CO2-csökkentésében, illetve a karbonsemlegesség elérésében.

A következő cégek és vezetőik járulnak hozzá az akcióterv céljainak megvalósításához:

  • Björn Rosengren (ABB – globális technológiai vállalat),
  • Thierry Vanlancker (AkzoNobel – holland festékgyár, többek között a Dulux és a Hammereit festékek gyártója),
  • Francesco Starace (ENEL – olasz energiaszolgáltató),
  • Leonhard Birnbaum (E.ON – német energiaszolgáltató),
  • Ignacio Galán (Iberdrola – spanyol gázszolgáltató),
  • Søren Skou (Maersk – tengeri konténer logisztikai vállalat),
  • Christian Klein (SAP – szoftvergyártó vállalat),
  • Henrik Henriksson (Scania – tehergépjármű gyártó vállalat),
  • Jean-Pascale Tricoire (Schneider Electric – elektronikai eszközöket gyártó vállalat)
  • Herbert Diess (Volkswagen – autógyár).

Ezen társaságok és vezérigazgatóik elkötelezettek amellett, hogy az Európai Uniót a klímavédelem vezető kontinensévé tegyék, új beruházásokat indítsanak, ösztönözzék az innovációt és munkahelyeket teremtsenek.

A vezérigazgatók kijelentették, hogy a fenntarthatósági program elindításával beruházási hullám indulhat el, mely munkahelyeket teremt az egész Európai Unióban. A vezetők most arra buzdítják az európai politikusokat, hogy tegyenek merész lépéseket a karbonsemlegesség felé. Az akcióterv alapján ezen cégek olyan projekteken dolgoznak, amik például a teherszállító eszközök szén-dioxid kibocsátását csökkentik. Emellett fenntartható épületek építésére, elektromos buszok és teherautók fejlesztésére, illetve az európai elektromos infrastruktúra átalakítására helyezik a fő hangsúlyt.

Frans Timmermans, az Európai Bizottság ügyvezető alelnöke a kezdeményezéssel kapcsolatban úgy fogalmazott: „Óriási kihívást jelent Európa 2050-re kitűzött karbonsemlegessége. A Bizottság javaslatokat terjeszt elő, amelyek célja az olyan ágazatok, mint a közlekedés és az energia, helyes irányba való terelése. Hosszú távú terveink között szerepel az akkumulátorgyártás, az épületfelújítás és az áramtermelés támogatása megújuló erőforrások használatával. Üdvözlöm a vezérigazgatók elkötelezettségét Európa zöldebbé válása iránt. Úgy gondolom, hogy a cégeiknek mindene megvan ahhoz, hogy egy fenntartható világot hozzanak létre.”

További érdekes cikkeink: