Nagy fordulat: 10 millió dolláros airdroppal jön a KuCoin

Nem is olyan régen írtunk arról, hogy az amerikai igazságügyi minisztérium pert indított a KuCoin kriptotőzsde ellen. A vádak szerint a tőzsde nem működött együtt a hatóságokkal a pénzmosás elleni küzdelemben és több előírást is megsértett. Március 27-én teljesen váratlanul ugyanakkor megjelent egy blogposzt a KuCoin weboldalán. Ebben a kriptotőzsde vezérigazgatója, Johnny Lyu jelentet be egy 10 millió dolláros airdropot Bitcoin és KuCoin tokenekre. A posztban Lyu kifejezte háláját a felhasználók felé is a támogatásukért és megértésükért a per bejelentése után, plusz az ehhez kapcsolódóan megnövekedett várakozási idő miatt. Háláját a KuCoin pedig egy 10 millió dolláros airdroppal fogja kifejezni. A pontos részletek a következő néhány napban kerülnek pontosításra.

A KuCoin megpróbál előre menekülni a jelenlegi helyzetében

Az amerikai igazságügyi minisztérium egy nappal az airdrop bejelentése előtt vádolta meg a kriptotőzsdét és alapítóit a banktitokra vonatkozó törvény megsértésével, mivel nem üzemeltettek pénzmosás elleni programot. De közben az Árutőzsdei határidős ügyletek kereskedelmével foglalkozó bizottság (CFTC) is polgári pert indított a KuCoin ellen. Azzal vádolják a céget, hogy megszegte az árutőzsdei törvényt és a CFTC szabályait. Azt a Kucoin ugyan közölte, hogy a felhasználók pénzét nem fenyegeti veszély, de a bejelentés után megugrott a kifizetési volumen és 12%-ot veszített értékéből a tőzsde natív tokenje, a KCS. Az airdropok sem problémamentesek szabályozói szempontból, tehát mondhatni tűzzel játszik a kriptotőzsde.

A SEC a „Keretrendszer a digitális eszközök befektetési szerződéses elemzéséhez” című dokumentumában kijelentette, hogy csak azért, mert a digitális eszközök airdropon keresztül ingyen érkeznek, még nem jelenti azt, hogy a Howey-teszt pénzbefektetési követelménye nem teljesül. Ezért a SEC értelmezésében egy airdrop is értékpapírok értékesítésének vagy forgalmazásának tekinthető. Ezzel kapcsolatban egyébként zajlik több ügy is. Nemrégiben egy kis texasi székhelyű cég a DeFi Education Funddal közösen keresetet nyújtott be a bírósághoz a SEC ellen, hogy megakadályozzák, hogy a hatóság pert indítson a vállalat ellen egy airdrop miatt.